Džanička

Teď je zrovna čas kdy roste bradavičník.. Dá se nějak uchovat, když bych ho potřebovala třeba v zimě???

Např. nějaká mast, nebo tinktura na potírání a podobně.. Děláte s tím někdo něco podobného..

Odpovědi
dědapetr

Využití Vlaštovičník větší.(Bradavičník)
Tinktura:

Mast z čerstvé byliny:

Příprava: do 100 g vhodného masťového základu vmícháme 12–15 g čerstvé šťávy. Můžeme konzervovat přídavkem 1 g práškového Septonexu na 100 g masti.

Použití: pro zevní použití na ekzémy, bércové vředy, lupénku.

Mast z práškované drogy:

Příprava: Vlaštovičník nať (prášek) 10g
Lanolin 10g
Vazelína 10g
Kyselina karbolová 0.25% 10 kapek

Použití: léčí počáteční stádium tuberkulózy, lupénku, rakovinu kůže, mozoly.

http://www.kli­dapohoda.unas­.cz/byliny/By­liny1/Vlastovic­nik.htm