M-Rock

Dá se naučit zpívat bez talentu a s hudebním hluchem?

Mám kytary, španělku a elekriku a chtěl bych se zlepšit vě zpěvu, podle otce zpívám falešně a nemám hudební sluch. Je možné se naučit? mám nějakou naději?
Doplňuji:
Dobře takže naději že svůj zpěv zlepším mám…a je možné něco jako že i když zpívám falešně tak se slyším zpívat čistě? Prostě neslyším tu faleš…jestli sem to vysvětlil dobře

Nejlepší odpověď
Lencis

Můj učitel zpěvu tvrdil, že hudební hluch neexistuje. Ano někdo má větší talent a někdo na sobě hold musí makat, ale naučit se dá vše… věřte mi, vím o čem mluvím… na základní škole mi zakazovali zpívat… a dnes mimo jiné zpěv vyučuji 😉

Najděte si kvalitního učitele a začněte od základu… 1) naučit se správně používat dech 2) naučit se vnímat rytmus 3) rénovat trénovat trénovat… hodně štěstí 😉

Další odpovědi
JayDee446

Hudební sluch nelze naučit, pouze rozvíjet. Pokud se ale v tobě nachází alespoň drobný náznak, můžeš se pokusit ho rozvinout způsobem následování nějaké slyšené melodie – např. zahrát si tón na kytaru a zkusit ho zazpívat. Přeji hodně štěstí. (a pokud to nepůjde, můžeš být slavný kytarista ;) )