Avatar uživatele
Kyasarin

Jak se doma naučit dobře zpívat?

Em… Ahoj! ^•^ (Nebo dobrý den..?)No… Ráda bych se zeptala – Jak se mohu naučit dobře zpívat doma? Každý den doma zpívám a snažím si tak nějak tím zpěvem cvičit hlasivky, ale příjde mi, že mi to moc nejde. K učiteli zpěvu chodit nemohu. Mno, je mi dvanáct, učím se na klavír, ukulele a kytaru. Když jsem jako menší zpívala před rodiči, tak mi říkali že zpívat neumím, ale když teď zpívám nějaké kamarádce, tak mi řekne, že zpívám pěkně. Před rodiči už jsem nezpívala hrozně dlouho, a ani zpívat nejspíše nebudu. Mám alespoň nějakou šanci se naučit dobře zpívat? A pokud ano, tak co pro to mám dělat? Budu moc ráda za odpovědi, a omlouvám se za slohovku.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Trénovat, trénovat, trénovat. Pokud se učíš hrát na tři nástroje, pak možná máš hudební sluch a půjde ti i zpívání. Možná to nebude na operu, ale pokud tě to baví, tak zpívej. Zpívám si denně a věř, že je lepší zpívat si pro radost, než se snažit za každou cenu mít nejlepší hlas na světě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jestli chceš dobře zpívat, potřebuješ učitele.
Hudební sluch je základ, ale techniku (dech,
hlas) tě nenaučí.

Jestli si nechceš „odrovnat“ hlasivky, sama to radši nezkoušej.

Pár rad ke zpěvu v dřívější otázce:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohu-se-naucit-zpivat-sama-doma-bez-ucitele

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

To je těžké. Pokud toužíš po tom, abys uměla zpívat, a zároveň si dáš podmínku (k učiteli zpěvu nemohu), která to vylučuje, tak budeš odkázaná pouze na náhodné objevování objeveného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jak píše marci. Můžu ještě dodat: pořizuj si zvukový záznam. Ale bacha, může se dostavit šok! Takhle nejlíp zjistíš své nedostatky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek