Kelt

Dá se bezdrátově nabíjet nějaký přístroj? Existuje něco takového?

Zajímalo by mne, zda existuje nějaký přístroj, zařízení, které využívá elektrickou energii a není připojeno šňůrou k zásuvce. A samozřejmě není na baterky. Prostě ten kabel tam není. A nemám na mysli automobil. Prostě něco na stole. Lépe řečeno, zda je možné přenášet bezdrátově elektrickou energii na určitou vzdálenost? Je to možné technicky, nebo je to nebezpečné pro člověka? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, bezdrátově se dá nabíjet pomocí indukce. Ta indukční podložka ovšem k síti připojená být musí, ale mobil ne. Nebezpečné to není. https://www.sve­tandroida.cz/bez­dratove-nabijeni-funkce-kompatibilita/

Další odpovědi
callmehelf

Bezdrátové nabíjení telefonu Vám nic neříká? Samozřejmě je to možné.

Dochy

Však už se to používá. Ale jestli jde o tohle, pak musím říct, že zatím jen na kontaktní vzdálenost (resp. pokud se nemýlím, pak na milimetry až na centimetry)

Před časem chtěl někdo páchat nějaké nabíjení, kde by nabíječka měla mít dosah po celé místnosti, ale předpokládám, že tento projekt už dávno skončil tam kde jsem ho od začátku očekával…

aliendrone

Mobily, tablety, baterky (světelné), holící strojky, stříhací/zastři­hávací mašiinky, zubní kartáčky…
Ježiš, dneska se betzkontaktně (bez drátového připojení) nabíjí kdeco. ;) :D :D

Faktem je, že přímé propojení drátem je efektivnější (vyšší účinnost), ale znáš to. Vlastním snad celé kilometry USB kabelů všech typů, ale v okamžiku, kdy ho potřebuješ, tak jsou všechny pochopitelně NĚKDE JINDE! ;) :D :D