wiera

Jak je to s čipem a mobilama?

Syn dostal ve školní jídelně čip místo stravenek a bylo nám řečeno, že čip nesmí být v blízkosti mobilního telefonu,., je to vůbec pravda?

Odpovědi
jpau

No, ten čip funguje tak, že dáš-li ho do nějakého el. mag. pole pak se v něm naindukuje dostatek energie k tomu, aby něco vyslal (např. nějaké své id), pomocí kterého pak nějaký zpracovatel (počítač) identifikuje držitele (Tvého syna) a přiřadí mu co si objednal apod.

Nyní k Tvé otázce, telefon kolem sebe taky šíří el. mag. pole, tím pádem se teoreticky může v čipu také něco naindukovat a může ho to poškodit (např. naindukovaná energie může být taková, že se spálí obvůdek co čip napájí apod.) – samozřejmě to ale platí úplně pro všechno, bezpečností rámy v obchodech, wifi ap, obecně dnešní počítače (resp. bezdrátové technologie v nich) atd. Prakticky z toho plyne jediná věc a to že je to celé blbost, klidně vezmu svůj čip, vstupní kartu do práce anebo jinou věc fungující na stejném principu a dám ji k telefonu, vlastně moment, každý den to dělám.

Mapel

Je to pravda, jen stím rozdílem, že se většinou nic nespálí, ale přemažou se nahraná data a čip nemůže komunikovat.