LoveLucka56

Jde připojit USB Flash disk k mobilu?

Ahoj, jde připojit USB flash disk k mobilu? Chtěla bych si pustit film na horách, ale nemůžu s sebou nosit PC a nechce se mi film stahovat do mobilu, když ho mám na „flešce“. Jde k mobilu nějak připojit? Pokud ano, jak? Co k tomu potřebuji? Díky ;)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud telefon má USB konektor, tak to nebude problém. Pokud máš telefon s micro USB, potřebuješ flešku USB OTG.

Další odpovědi
cochee

Doplním Lamalam: ne fleška, ale ten mobil musí podporovat OTG. Bez podpory OTG umí USB v mobilu jen přenos dat kabelem a případně nabíjení.

McArthur

Pokud mobil podporuje OTG funkci, tak jsou dvě možnosti, a to že máš flashdisk s microUSB konektorem nebo máš redukci microUSB-USB (odkaz: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3712 ).

Pokud splňuješ obě podmínky, tak film spustit půjde, je-li ve formátu, pro který máš v mobilu nahraný kodek. Kodek se dá dodatečně stáhnout z netu.

Agent000

Existují flash disky, které mají konektor Micro USB. Takové by se asi připojit daly, ale nejspíš by byl problém s kompatibilitou ovladače zařízení.