terry

Lze dát do opravy digitální hodiny – a případně kam?

Jsou napojeny do el.sítě, včetně in a out teploměru s venkovním čidlem.
Zbláznily se a každých cca 10 sec poskočí o minutu.
Restart jsem zkoušela.

Foto vlastní

Nejlepší odpověď
Kepler

Obávám se, že oprava za rozumnou cenu není možná, většinou takové opravy vyjdou dráž, než přístroj. Leda by to bylo ještě v záruce, pak bych to reklamoval. Škoda jich, vypadají velice elegantně.

Další odpovědi
Pruzkumnik

Do opravy lze dát takřka vše do čeho teče el. proud
Může to být nějaká banalita, třeba spálenej rezistor nebo nafouklej kondenzátor
Nejideálnějši by bylo kdyby byl po ruce nějakej známej elektrikář

Ono to není zrovna pravda s tím že oprava stojí stejně nebo víc jak noví, problém je ten že každá součástka má životnost, můžou být ty součástky naddimenzovaný to pak vydrží klidné i nukleární válku a nebo můžou být poddinenzovaný a vydržet jen do konce záruky
Pak se dá mluvit o kurvítku

Skuste najít na netu nějakého opraváře domácích spotřebičů ve vašem okolí

anonym

zkuste ještě hodiny připojit do jiné zásuvky v jiné místnosti, ideálně pokud máte tu možnosti zkuste zásuvku zcela v jiném domě u příbuzných, přátel … totiž jde o to vyloučit vliv nějaké nechtěně přimodulované frekvence která by mohla hodiny takto mást. Dejte vědět zda problém přetrvává ať už zapojíte hodiny kdekoliv …

terry

OK, dík, Zkusím zapojit jinde.
Už jsem je objevila v obchodě. Když se nesrovnají.

anonym

TIP: Pokud budete kupovat nové hodiny určitě bych tentokrát velmi doporučil takové které mají podporu pro DCF77 což je evropský systém pro bezdrátovou distribuci přesného času, takové hodiny se budou umět samy velmi přesně seřizovat (samy budou přepínat letní/zimní čas, a půjdou vždy naprosto přesně) obvykle je poznáte podle toho že na obalu píší „radio controlled“ nebo je tam tato ikona https://goo.gl/S6FMnL … takové hodiny nebývají o moc dražší než ty které radiem seřizované nejsou, třeba v lidlu takové běžně prodávají za cenu pár set korun … takže obvykle není logický důvod se o totu schopnost připravit.

anonym

samozřejmě pokud jde o hodiny kombinované s meteostanicí, i ty bývají často řádiově seřizovány, například tyto od sencoru https://meteo­rologicke-stanice.heure­ka.cz/sencor-sws-212-rc/ nebo tyto https://meteo­rologicke-stanice.heure­ka.cz/f:13955:­1;p:-1000/

terry

Dík, jsi zlatej.
Nechci působit vybíravě, ale mám je v obývacím pokoji a ta modrá je hodně studená.
A protože mám raději přehlednou jdnoduchost, ta druhé mají zbytečně moc info 🙂

https://www.con­rad.cz/bezdra­tove-hodiny-s-teplomerem-techno-line-ws-6810-285-x-70-x-55-mm-jantar.k672477?gcl­id=Cj0KCQjw_OD­WBRCTARIsAE2_Ev­VbKB_gVSXQEiF­MqWkwJg4c2yyl­C7WzWDUzm8Xva5y7o­nEH8A4I90MaAj­BpEALw_wcB

terry

Jj, vím, jenže jsem chtěla se svítícími číslicemi a teploměrem in a out. A takových zase moc není.
Našla jsem tyto stejné.
Vydržely cca 4 roky.

anonym

Pak tedy poslední tip: když u toho conradu zadáte v košíku slevový kód viv-10 aktivuje se vám 10% sleva… No alespoň něco :)

terry

Děkuju 🙂