Když vám volá policajt, představí se příjmením a nechce vám říct číslo odznaku, jak se zachovat?

Dobrý večer, mám otázku.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud neuvěříte, že se jedná o policajta, tak samozřejmě ho můžete ignorovat. Otázka je, jestli se to neobrátí proti vám. Může vás kontaktovat např. ve věci podání vysvětlení, kdy si s vámi chce dohodnout termín s přihlédnutím k vašim plánům. Pokud vám pak přijde předvolání s natvrdo určeným termínem, tak už s tím moc nenaděláte. O krajní možnosti, jako je předvedení nebo zadržení ani nemluvě.
Zjednodušeně řečeno, telefonátem chce policista většinou usnadnit vyřešení problému jak sobě, tak tomu, koho se snaží zkontaktovat.

Další odpovědi:

Zlatý

K čemu by bylo dobré sdělit při telefonátu číslo odznaku?
Vždyť i to si lze vymyslet,

Také do telefonu některé věci nesděluji.

Jak se zachovat? Pokud možno vstřícně. Ten telefonát se nejspíš
týká něčeho, o čem víte věci, které kromě Vás může vědět jen policie. Můžete se zkusit na některou/některé z nich zeptat.

Zlatý

... položit telefon, nebo ho poslat do zádele >>> jak víš, že je to polda ??? ... do telefonu ti toho nakecám ...

Bronzový

Vůbec mě to nezajímá a zaklapnu to. Kecat může kdokoli cokoli.

Bronzový

Pokud mám nějaký vroubek, tak bych haura moc nepředváděl.

Stříbrný

Tak mne se to stalo, policajt se představil a chtěl po mne nějaké informace. Neřekl mi číslo odznaku, ale dohodli jsme se a pak jsem za ním zajel osobně. Přesto každá situace je jedinečná.

Zlatý

zavěsit :-) to je prosté, nemáte povinnost se po telefonu vybavovat s někým, jehož identitu ani pravomoc nemůžete ověřit. Můžete navrhnout, že se na stanici dostavíte osobně a pokud na to nepřistoupí pak s klidným svědomím říci "sbohem"

Diskuze k otázce

Zlatý

ge0rge

především ale odmítněte sdělit jakékoliv osobní informace, přijměte informaci od něj, ale opačným směrem nic nesdělujte. V takovém případě ho informujte že ke sdělení informace potřebujete s jistotou vědět s kým hovoříte a v tom případě je nutné dojednat schůzku osobní.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2673
Zlatý ivzez 1600
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 672
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 521
Zlatý Kepler 520
Zlatý marci1 520
Zlatý annas 480

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.