NikolkaCZE

Cyklista a Kamion

Často se mi stává že jedu autem a vidim jak se cyklisti chytávají za kamióny a vidim to často a nejsou žádní známí nebo tak … Stalo se Vám to už taky ?
Doplňuji:
Jsou nějak sněma domluveni ? Kamionákum to nevadí ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Za mlada jsem to taky dělali. A taky prožili dost pádů. A to potom vystoupil řidič a domlátil tu část těla, co byla ještě zdravá.
Co naděláme – když se cyklista dobře chytne, řidič ho v zrcátkách neuvidí. A když se potom bude chtít uhnout ke krajnici, tak cyklista moc šancí se rychle pustit mít nebude.
Takže od cyklisty daleký odstup, zopakování zásad první pomoci a věřit, že jí nebude třeba

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, lze to vidět na našich silnicích téměř každý den. Je to pro cyklisty výhodné, ale také velmi nebezpečné.

Rocker

Ještě jsem to neviděl,ani si to nedovedu představit.Co když ten kamion prudce zabrzdí?To asi cyklista nemá moc šanci.

cukrar

myslíte jako fyzicky se chytí, nebo jedou v závětří??
to bych chtěl vidět cyklistu při 50km
a jak se často říká, kamionáci jsou …

lukas.zmizik

mne se to ještě nestalo a to jsem na kamionu jezdil 8 let… asi v tom byl lepší motor a nemusel sem do kopca jezdit dvacítkou…

ale jeden cyklista se mi před třemi léty zasekal pod autobus…

honza19hk

popravdě taky jsem to parkrát udělal.Problém je v tom,že před ten kamion není vidět takže nelze předvídat situaci a nikdy nevíš co ten návěs udělá.
Taky jsem s ním jezdil takže vím že pokud u kamionu prudce dupneš na brzdy a trochu stočíš volant,jde návěs hned do smyku a někdy i na bok.

Kamionacka09

Ale vadi,si pis ze nam takovy cyklista vadi ale aspon ze na dalnici nic takovyho nemuzou.