Avatar uživatele
Zlatý

Po které straně silnice má jet osoba na inlajnech?

Jestli se nepletu, tak podle silničního zákona je to chodec, tudíž by měl jet v vlevo, ne? Nebo je brán jako spíš "cyklista"? Každopádně každej leze doprava. :-)
Doplňuji:
Když o tom tak přemýšlím, tak zas tak zásadně nelogická ta úprava není. Co se té strany vozovky týče, tak sice nějak podvědomě má každý pocit, že je ten bruslař spíš "cyklista" (je rychlejší a víc se roztahuje než chodec). Na druhou stranu, je podle mě lepší, když pojedu vlevo, protože nemusím tolik čumět dozadu a každé blížící se auto vidím včas a tudíž můžu sjet ke straně.
No, dva bruslaři že můžou jet vedle sebe, jo? :-) To asi navrhovatel nikdy neviděl bruslaře v akci, to trochu přestřelil. ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Faktem nicméně je, že česká právní úprava nereagovala na rozvoj v této oblasti žádným způsobem a proto z hlediska zákona zůstává bruslař i nadále chodcem. A proto pro bruslaře, protože jsou chodci, platí následující pravidla:

- bruslař nesmí na silnici, resp. smí na ní jen za podmínek jako ostatní chodci a musí tedy primárně jezdit po chodníku,

- kde není chodník nebo je-li neschůdný, smí jet po levé krajnici, a kde není krajnice nebo je-li neschůdná, musí jet co nejblíže při levém okraji vozovky,

- bruslaři smějí jet po krajnici nebo při okraji vozovky nejvýše dva vedle sebe; při snížené viditelnosti, zvýšeném provozu na pozemních komunikacích nebo v nebezpečných a nepřehledných úsecích smějí jet bruslaři pouze za sebou,

- řidič musí nechat bruslaře na přechodu pro chodce přejít / přejet stejně jako kteréhokoli jiného chodce,

- bruslař nemá zvláštní povinnosti např. v podobě povinnosti nosit ochranou přilbu,

- bruslař nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce,

- ani když se pohybuje za snížené viditelnosti na silnici, není bruslař povinen být osvětlen,

- na bruslaře se nevztahuje zákaz telefonování za jízdy nebo zákaz požívat během jízdy alkoholické nápoje nebo „řídit“ pod jejich vlivem,

- srážka bruslařů mezi sebou není dopravní nehodou ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Jak patrno, nereflektuje aktuální právní úprava vývoj v této oblasti za posledních několik let a dokud nedojde k nějaké větší nehodě nebo události, zákonodárce se danou problematikou patrně zabývat nebude, i když je fakt, že to nějaké zásadní problémy v praxi nečiní.

http://www.autoweb.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

vlevo jako chodec, protože bruslaře zákon nelogicky řadí mezi chodce


Avatar uživatele
Pokročilý

Auta, kamiony, motorky, skútry, kola, koloběžky atd.=řidči
chodci, inlajnisti, skateboardisti, lidi s kočárkem, na vozíčku atd.=pěší
Doplňuji:
No, není nelogické, že inlajnisti jsou chodci-řidiči jsou ti, kteří ten prostředek řídí-volant, řídítka atd.. kdežto inlajnisti to řídí nohama!


Avatar uživatele
Zlatý

určitě v levo


Avatar uživatele
Zlatý

Na chodníku kde jsou chodci nemá co dělat, v silničním prostoru kde jezdí auta nemá co dělat, takže nasadit a jet pouze na místech k tomu vyhražených.
Je to pro jeho bezpečí - srážka s chodcem je pro něj stejně fatální jako s kamionem - když se sejdou okolnosti.


Avatar uživatele
Stříbrný

já s vámi souhlasím - je lepší jet vlevo, v protisměru jízdy aut, protože nemusím pořád otáčet hlavu a rychleji uhnu na stranu.
S těma dvěma bruslaři vedle sebe - můžou jet leda tak když mají světla a vydávají se za auto =D formovaný útvar chodců označený vpředu a vzadu světly podle předpisu přece taky můžou "pochodovat" vedle sebe v dvojřadu =)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 295
Zlatý marci1 173
Zlatý annas 149
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Lamalam 109
Zlatý Alesh 106
Zlatý mosoj 106
Zlatý quentos 95
Zlatý Kepler 88

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.