zeeue

Cukavá bolest po zaplnění zubního kanálku…odezní? Nebo je to špatné?

Ahoj, omlouvám se, že si tu z toho dělám takovou zubní poradnu, ale na internetu píšou někde jedno, jinde druhé a já začínám být bezradná.
Včera dopoledne mi KONEČNĚ (po týdnu marné léčivé vložky a dalším týdnu umrtvující vložky) můj zubař pročistil a zaplnil zubní kanálek (btw. bolest to byla příšerná, až jsem se z toho celá zlila studeným potem :/ ) v té mé prokleté levé horní pětce. Nakonec mi dělal i rtg. snímek a byl v pořádku. Potom to bylo celý včerejší den a noc bez problému (jen skus bolel). Ale dnes dopoledne mi zničehonic v tom zubu začalo jakoby cukat. Teď už to převážně jen pobolívá (taková „tlaková“ bolest s tendencí spíše ustávat než gradovat, jako nic hrozného to zase není), cukání se ale občas ještě chvílemi vrací. Zajímavé ale je, že při skusu jen zubů zintenzivní ta „tlaková“ bolest (také ale nic, co by se nedalo vydržet). Ovšem když mezi zuby skousnu jazyk, tak mi v tom začne okamžitě cukat (ale poměrně rychle to i odezní). Co myslíte? Zvyká si akorát můj zub na hmotu v kanálku? Pokud ano, proč mě to ale takhle nebolelo už včera? Nebo to je nějaká infekce? Já už fakt nevím… vlastně jediné, co vím je, že už to chci mít celé za sebou :( Je to můj první kaz za pět a dvacet let, co jsem na světě a hned takový horor :( (a to už se vůbec nezmiňuji o tom, jak ošklivě reaguje můj organismus na lokální umrtvující injekce… to bych si radši nechala zase zaplňovat kanálek :((( ).
Díky za rady. Moc si budu vážit odpovědí s vlastních zkušeností.
Doplňuji:

  • z vlastních zkušeností
  • „tlaková“ – tím myslím, jako že mě to tlačí :) (ne v zubu spíše až jakoby nad ním, nahoře v dásni)
  • na studené ani horké zub nijak nereaguje
  • finální plombu tam ještě nemám (na tu mám přijít až za 2–3týdny)

Nejlepší odpověď
anonym

zeeue, pokud to neodezní do tří dnů, běž znovu k zubaři. V tom případě je nejspíš zánět v dásni a zaplnění zubu bylo předčasné. Teď si ber prášky na bolest, mělo by to výrazně pomoci. Zítra už by to mělo jít bez prášků, pokud ne, tak mám nejspíš pravdu a zub se bude muset znovu otevřít.
Doplňuji:
Tak to je v pořádku. Někdy na léčebné vložky takhle zub se zaníceným nervem reaguje. Zkus to vydržet. V případě, že by se to zhoršovalo, tak zkus tu vložku vyrýpnout. Měla by tam ale zůstat co nejdéle. Neboj se vzít prášek proti bolesti. Je větší nerozum snažit se bolest překonávat bez léků.

Další odpovědi
iceT

Myslím,že pokud to bolí i na skus,tak to není dobře udělané,že zubař něco přehlédl.Moje zubařka mě taky tak vrtala a dávala vložku,nebolelo nic celou dobu do další operace,zaplňovala kanálek za pomoci pískajícího přístroje a koukala přitom na monitor,aby nezůstalo v kanálku žádné místo pro vzduch a když se to nepovedlo,tak to celé dělala znova.A je pravda,že mě to vůbec nebolí a je to už přes dva měsíce.
Zašla bych za zubařem a o té bolesti mu řekla.

mosoj

Přestane nebo nepřestane!