Ssisina

Nemáte zkušenosti s cukáním svalů různě po těle?

Hezky den,už v řádech několika měsíců ne trapi cukani svalu různě po tele,teď se usadilo do levé nohy(lytko,kotník a chodidlo)k tomu citim i zvláštní vibrace a chveni v lytkovem svalu…neměl někdo něco podobného???

Nejlepší odpověď
Edison

Má to spousta lidí. Po diagnostikování jim byl diagnostikován parkinson. A pak to má další spousta lidí, kterým bylo diagnostikováno zase něco jinýho…

Další odpovědi
dubraro

Dobře znám, říká se tomu taky syndrom neklidných nohou. Běžně pomáhá hořčík.

anonym

Může to být psychického rázu, namožený sval… pomáhá hořčík, ale měla by ses poradit s odborníkem.

zjentek

Křeče, tiky, „cuky a škuby“ ve svalech většinou tehdy, když správné množství určitých látek/prvků v organismu chybí/nadbývá. Poradí lékař (i když třeba já bych i jej bral s rezervou).

da ny

Ano, osobní zkušenost nemám.
U známých mám.
Zkuste 2 – 3 měsíce ďobat B-komplex + přidat 1 tbl, pyrdoxinu a 1 thiaminu (1 měsíc).
Dologran (ne jen samotný Mg nebo "kombinované " přípravky z lékárny) natur/2 měsíce.
Kúru opakujte preventivně 2× v roce (bez lékaře, stejně tak s lékařem )..
Případně též Niacin (vyhnete se i případnému psychofarmaku).
Konzultujte s lékařem.

paul1

Někdy večer mívám cukání v nohách, zvlášť, když vypiju přes den víc káv

Edison

Já teda koukám. Nikdu ze zdejších neví, co je příčinou u tebe, ale radí… Mno.. mě je to jedno. Já případný mnohem hlubší problém nezanedbám. Nepřiotrávím se vitamínem nebo draslíkem. Ano, může to pomoct, ale to pouze pokud je nedostatek příčinou. Zakrytí symptomů taky není zrovna dobrý řešení, nějaký hlubší problém se tak může rozvinout.

anonym

Minimilně dva další uživatelé doporučují i konzultaci s odborníkem.

Edison

Jj… Jen to v příspěvcích poněkud zapadá. To mělo být jako první a vypíchnutá, ne poslední věta.

da ny

Thiamin u snídaně, dologran ráno.
Ostatní B vitamíny po jídle (třeba po svačině nebo po obědě.