BEAES

Čtete po sobě, co napíšete?

Mě to ve škole učili, že si mám po sobě text vždy přečíst…

Nejlepší odpověď
quentos

pokud nespěchám, tak ano. Mě zase učili, pokud se jedná o něco opravdu důležitého, číst po sobě větu po větě odzadu. Funguje to, překlepy a jiné neplechy odhalíte spolehlivěji – když to budete číst od začátku, unesete se obsahem na úkor formy.

Další odpovědi
kropitko

Ne nečtu to co napíši,nečtu ani to co napíše někdo jiný. Nepřemýšlím nad tím co píši já a ani nad tím co píšete Vy. Já si tady prostě jen tak mlátím do klávesnice a jsem občas překvapená nad tím,že se to dá občas i po mě přečíst,teda to vím jen proto, jelikož mně na to upozornil manžel,,,,nebýt jeho,tak jsem si do teď myslela,že si jen tak tluču do noťasu,asi jako naše malá.....

panenka

Já si to vždy po sobě přečtu ale už se mi parkrát stalo že jsem někde nedoplnila d nebo p a poslala meil.Pokud se to doplnit nebo opravit dá tak si to vždy doplním nebo opravím ale pokud už to nejde tak se omluvím že jsem to tam zapoměla napsat.

kupkina

Já si ho raději po sobě nečtu, abych s hrůzou nezjistila, že sama sobě nerozumím.

1popelka1

Ono by občas neškodilo číst po sobě nejen e-mail, ale všechno, třeba i své odpovědi na těchto stránkách… ty chyby, kteří tu někteří nasekají…

aramah

Já si to sice po sobě čtu,ale když nevím je mi to prd platný, někteří upozorní na chybu to je vpořádku. Ale jiní ani neodpoví jen opravují jako (Chandler)to si pak opravdu připadám jako.....!

vagra

Beaes-učili nás to všechny kteří tady píšeme,ovšem u mnohých to vypadá,že ve škole chyběli a na doučení se vykašlali.
Zásadně si všechny texty znovu přečtu,ale i tak,se může chybička vloudit.Úmyslně uvádím „chybička“.
Je nás tady několik,kteří jsme dostudovali v polovině šedesátých let minulého století a od té doby,se pravidla pravopisu párkrát měnila.Takže k chybám může dojít.
Tím své chyby neomlouvám,pouze konstatuji skutečnost.

anonym

I ja mam sem tam potize,prectu si to a snazim se omluvit ci to opravit.Ale jsou lide,ktere jsou zdatni treba v matematice a cestina jim holt nejde-ale take se chteji dozvedet a zeptat,tak proc jim to kvuli i,y,odebirat a napominat?

BENYTA

Ano, mělo by se,před chvílí se mi povedl překlep POČTA,tedy počtovní,písmenka jsou vedle sebe,okamžitě jsem to opravila,protože už to bylo odeslané.
Včera jsem v použila špatný pád,napsala jsem KULKAMI,a mělo být KULKY,to už jsem opravit nastačila,i když jsem to vrátila hned,mezitím už jsem byla bodována,děkuji za palec,i když ve špatném pádu.
Ted už budu všechno číst,i když tím utrpí moje neskonalé přesvědčení o dokonalé znalosti našeho jazyka…

oskar

Někdy ano někdy ne.Sám nevím proč?Asi podle nálady.

BENYTA

Odpověd od kropítka bych zarámovala a vystavila.
Přečetla jsem to víckrát,než jsem pochopila,že říká /příspěvkem/,něco jiného,než píše.
Moc mě to pobavilo.