Avatar uživatele
Petr1491

Čtete papírové knihy nebo e-knihy?

Osobně se to snažím kombinovat. Jednou přečtu knihu klasikou, nyní čtu e-knihu. Jak to máte vy? Já mám rád vůni papíru a skutečnost, že člověk tu knihu drží v ruce. Na druhou stranu mi vadí vyšší cena knih, hlavně těch nových.
E-knihy se mi líbí, ale dost mi vadí, že se zase dívám do tabletu (v práci se dívám do monitoru, tak mi vadí, že i u čtení/odpočinku zase civím do tabletu).

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Muso, Ametyst před 1641 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Čtu pouze klasické knihy.Lépe mě to vyhovuje

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lilith.Vika

Čtu obojí, podle aktuálních možností, ale všeobecně mi více vyhovuje tištěná verze. Spoustu e-booků, nebo i článků, které mě zajímají, si tisknu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nikita3

Čítam iba klasické knihy, mám rada ich vôňu a pocit, že ju držím v ruke. Milujem knihy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Oboje, ale v posledních letech převažují knihy v elektronické podobě,
protože si u nich mohu nastavit velikost písma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Čtu papírové knihy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já čtu klasické knihy. Sice se pronesu, ale vidím to černé na bílém. Kniha má svou tradici a předělávat jí v soustavu jedniček a nul je degradace zážitku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mě je to fuk, hlavně, že mám co číst. Oboje má své plusy i mínusy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Čítam obidvoje a
šetrím naše lesy „nie papier, ale e-ink“, zaujímavosti a články z internetu si čítam v e-knižke v odtieňoch čiernošedej – nie v tablete
výhoda e-knižky, nie je ťažka, je vždy ľahko prenosná, zmestí sa tam množstvo kníh a dokumentov, ľahko možno podľa kľúčového slova nájsť hľadaný text, možno čítaľ aj v tme.
nevýhoda e-knižky, je závislá na elektrine, treba dobíjať, zle sa listuje horedole…
výhoda papierovej knižky, ľahšie dostupná, ľahká možnosť preskakovania strán a vrátenia sa naspäť
nevýhoda, je objemná, zaberá veľký priestor v knižnici, je ťažšia ne e-čítačka,pri slabom svetle sa zle číta, neznáša dážď a sneh, ak si chcete zobrať zo sebou viac kníh, potrebujete nákladný príves…

Ale najradšej vidím papierové knihy, či vytlačené hárky knih zverejnených na internete, v rukách začítaných čitateľov, hlavne, ak sú to práve tie moje príbehy.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pajka.111

Tak koupila jsi tam něco? Jak si se rozhodla? Koupila si nakonec něco? Vzala si to leporelo s magnetkami? A které?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KaraskovaAl

Já jsem se na ten e-shop ELLAMAX dívala a docela mě tam zaujaly ty knížky únikovky… Máte s nimi zkušenost? Jak se dětem líbí?

Avatar uživatele
Honzin8

Ano ano :) Já mám doma dvojčata, 12 let. A první úkovku jsem jim koupila k vánocům. Ale na tom e-shopu ELLAMAX jich mají víc, takže postupně dokupujeme :) Jsou to skvělý knížky, děti teda baví hodně.

Avatar uživatele
Cizecek.M

My třeba od EllaMax koupili synovi k vánocům tu Velkou knížku na statku pro malé vypravěče. A ta ho baví teda moc :) I já jsem moc spokojená s výběrem. Díky knížce se seznamuje se zvířátky a taky s profesemi, které s prací na statku souvisí. Moc hezky zpracovaná knížka.

Avatar uživatele
Lailinka

Tak to je super. To já jsem kolikrát objednala jinde a fakt dlouhooo jsem čekala, než knížku naskladní a pošlou. U toho e-shopu ELLAMAX jsem problém neměla, naopak. Na vánoce tam určitě nakoupím dětem.

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
VanesskaMala

To je pravda. Taky to tak máme. Kde knížky kupujete? My chodili hodně do obchodu, ale jak to nešlo, tak jsme si oblíbili e-shop ELLAMAX a knížky dětem už jinde nekupuju.

Avatar uživatele
Lurenka

Já si myslím to stejné. Dneska ty knížky jdou dost do pozadí, což je škoda. My dětem knihy kupujeme od malička. Díky nim se naučily barvy, zvířátka, kytičky…

Avatar uživatele
SuzanKa

Jojo, koupila :) Malej miluje letadla, tak jsem vzala to letiště https://www.e­llamax.cz/vel­ka-knizka-letiste-pro-male-vypravece/. Měli na ni 20% slevu, tak to byla jasná volba.

před 1301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Ahoj, pěkný den, chci se zeptat. Koukala jsem se na shop Ella a Max a docela mě zaujala ta leporela s magnetkami. Máte ho někdo doma? Jak se na něj děti tváří? Mají tam teď 20% slevu, tak bych ji docela ráda využila a něco dětem koupila.

před 1365 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Knihy, pri ktorých (v ktorých) deti môžu rozvíjať svoje schopnosti, sú pre tieto deti prospešné.
povzdychnutie po pozretí danej ponuky „kiežby takéto boli aj v našich detských časoch…“

před 1365 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

A on už umí číst? Nebo je to kniha na předčítání? :)

před 1393 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Tuto knihu https://www.e­llamax.cz/ezop-o-zviratkach-versovane-bajky/ jsem koupila synovci k 5. narozeninám :) Mě se líbila a i sestra říkala, že má kniha úspěch :) Čili doporučím.

před 1426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Ten e-shop ELLAMAX je super. Já tam nakupuju moc ráda. Knížky mají moc pěkné. Takže mohu doporučit. Jinak super, že dětem knížky kupujete :)

před 1023 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek