Monyszek

Čoudí kamna, co s tím?

Máme tyto kamna: http://www.kkk-zlin.cz/img/zo­om/svt-wamsler-k-18-v.jpg . Právě jsme je vyčistili, i komín, ale pořád čoudí do místnosti všemi směry, jakoby dvířkama, vrchem..čím to může být?

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud byly všechny cesty kouřovodu opravdu vyčištěny, pak nám téměř vždy na chalupě pomůže zapálit /případně i opakovaně/ v komínových dvířkách třeba zmuchlané noviny, pak komín uzavířt a ihned zapálit ve sporáku připravené topivo. Takto tah nabude správný směr. Není od věci mít přitom otevřené okno či dvéře místnosti, protože dnešní plastová okna jsou až příliš těsná a zamezují cirkulaci vzduchu.

Další odpovědi
Alesh

špatná kamna, špatná instalace kamen, špatný tah komínu

anonym

Kamna mají uzavírací klapku do komína. Podívej se, jestli ji někdo nedopatřením nezavřel. V Kosově Hoře jsme se tři dny „udili“, než domácí přišel na to, že se klapka zlomila a zůstala zavřená.

honza19hk

mokrý dřevo,málo vzduchu,špatný tah komína atd.. Jednou se mi stalo že komín byl zavátý sněhem.Tak se podívej ven jestli se z něj kouří.

Jana5678

Tohle je velice zvláštní, já používám krbová kamna, která jsem si pořídila přes internetové stránky https://www.krbova-kamna-eshop.cz/ a nikdy se mi nic podobného nestalo. Máte určitě sestavený kouřovod správným směrem? Pokud jste některou trubku kouřovodu nasadili omylem obráceně, můžou vám kamna kouřit do místnosti, jelikož mají potom špatný tah do komínu.

brazdarom19

Pokud jsou kamna i komín vyčištěné, tak bych se možná ještě zaměřil na kouřovody. Také jsme s tímto měli problém u nás na chatě a byl problém právě ve starých kouřovodech. Nakonec to dopadlo tak, že jsem je rovnou vyměnil za nové, větší. Právě ty se mi povedlo sehnat tady odtud – https://www.kam­narna.cz/kouro­vody-1-5 Od té doby bez problému.

Drahuška999

Také jsme měli docela obdobný problém s naším krbem a zjistili jsme, že byl prostě kompletně celý vadný a tak jsme ho museli vyměnit… Pořídili jsme si potom nová krbová kamna z této stránky zde – https://www.ro­lig.cz/krbova-kamna/ a od té doby žádný problém nemáme 🙂 Mrkněte k nim a nekupujte si levné blbosti… Krb je věc, na které by se nemělo šetřit…

kristýnary

My topíme v krbových kamnech a letos manželovi také přišlo, že má náš komín špatný tah, proto si objednal digitální manometr z https://eshop­.afriso.cz/elek­tronicke-merici-pristroje/digitalni-manometry/c-35 , se kterým tah změřil a zjistil, že tah je dobrý. Třeba by pomohl i vám odhalit příčinu, proč vám kamna kouří, i když máte komín čistý.