Elk

Co zpúsobují přírodě sněhová děla?

Nejlepší odpověď
gecco

Negativní – spotřeba energie a vody*), rušení hlukem.
Pozitivní – v ´holomrazech´ ochrana vegetace proti vymrzání.
___
*) chemie pro pomalejší tání už se do ´sněhu´ snad nepřidává

Další odpovědi
www

Jen tak, z hlavy:
Při činnosti rušení živočichů, v době tání pak změnu mikroklimatických podmínek v daném prostoru (sněhová pokrývka je na sjezdovce mnohem delší dobu) nepříznivých jak pro floru, tak i faunu.
Díky těmto činnostem a změnám je nepříznivě ovlivněn celý ekosystém, objevují se druhy nepůvodní na úkor stávajících ap.
Studium

zzzlatokopka

Lyžovačku:-)))

zjentek

umělé zasněžení, viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sn%C4%9B%­C5%BEn%C3%A9_d%C4%9Blo
..souhlas s www, že tím je ovlivněn ekosystém, ovšem není mi jasné, zda-li negativně. Znám sjezdovky, na kterých je z fauny a flory v teplých měsících možné pozorovat druhy, které jsou jinde již neudržitelné a vyhynuli .. kdejakej entomolog, kterýho potkáte kde jinde než na sjezdovce, vám potvrdí, že díky mulčování a zasněžování tam nachytá motýli, kteří se tam vyskytujou díky rostlinám, který už dnes nikde jinde nerostou ..a případný odchyt vzácnějších kusů vám nezapomene zdůvodnit „zakázkou pro univerzitu či školu“.
Praxe

Drap

Podívej se zde:
https://www.fa­cebook.com/mar­cela.uhrova.1/pos­ts/911681235539189

anonym

Co způsobuje přírodě nemám zdání, ale provozovateli tučné zisky!

mosoj

Nepřímo spotřebou el. energie , kterou je třeba vyrobit.
Jinak žádný negativní ekologický dopad nemají.