dmatejek777

Co způsobuje takový ten charakteristický obraz v americkém filmu?

Víte, takový modrý tmavý nádech a kvalitní kamera. Prostě víte, že se díváte na americký film. Nejde to úplně přesně popsat. Liší se to naprosto od českých filmů a domácích záběrů.

Nejlepší odpověď
alex.agent

Možná je to tím že v Hollywoodu mají lepší kamery a lepší věci na natáčení filmu než v česku? Vždyť Amerika narozdíl od česka není rozkradená.

Další odpovědi
theformal

Jedná se o speciální softwarové efekty (FX), lépe řečeno filtry, se kterými si v postprodukci (ve střihovém programu) „hrají“. Většinou se používají placené, profesionální filtry, které jsou velmi kvalitní, avšak systémově náročnější a samozřejmě drahé. Určitě existuje mnoho filtrů zadarmo, nicméně to s nimi stále nebude ono. K těm profesionálním-komerčním patří třeba filtry NewBlueFX.

led

Je to pozostatok z čias celuloidu. Materiály filmových pásov boli v inom zložení, starší si možno pamätajú rozdielné sfarbenie rovnakých záberov z Kodaku, Orwo,…
Druhý prípad je v poňatí farieb a nasvietenia ako dramatického efektu, americká škola je viac vyumelkovane zameraná na hru výrazných slnečných farieb v kontraste na tmavé, kdežto napríklad česká škola uprednostňuje prirodzenú prírodnú s prípadným použitím Rembrandtovského šerosvitu, hru svetla a tieňa.
Kvalitu kamier netreba podceňovať ani v domácej produkcii, práca kamery závisí na umeleckom zámere, niekedy rozostretý záber povie viac, než ten technicky prefektný.

mosoj

Oni to umělkují aby zakryli ten charakteristický obraz vraždění !
Jinak bych rád věděl co považuješ za kvalitní kameru. jestli kompozičně nebo technicky. Pokud technicky tak jak to poznáš ? Třeba se to líbí jenom tobě.

V době anologu ( klasického filmového pásku) ¨měl každý výrobce filmu jiné barevné podání. Jenom těch výrobců nebylo tolik !
V době digitální techniky je to ještě horší, každý výrobce , každá kamera, má jiné barevné podání. Dále existuje nepřeberná řada norem a nakonec se projeví vkus střihače.

iceT

Tak ony americké filmy se liší barvou obrazu i od anglických filmů.Teda hlavně ty starší,pusť si třeba Černou zmiji nebo Profesionály a porovnej například s Columbem,ten rozdíl je markantní a hned poznáš co je americké a co je anglické.A nemusí tam být ani známí herci nebo typické atributy(auta,do­my…)

ponovotny

tmavomodrý nádech dobře vysvětluje theformal. Ale celkový dojem z filmu, kdy na první pohled poznáš „americký“ film je o hromadě vlivů, za kterými jsou vždy peníze. Největší rozdíly mezi naším a Americkým filmem se udělají samotnými záběry, kdy v tom co popisuješ jako Americké, jsou megalomanské záběry exterierů, často používání vrtulníků a jiné velmi drahé techniky, úplně jiný přístup k interiérům atd. atd. Prostě to co si mohou dovolit velké světové filmové továrny, o tom se může našim tvůrcům jenom zdát. Si vzpomeň na Tmavomodrý svět a obrovské halo, které se strhlo po scéně s vybuchlým vlakem a to se k tomu jak točí podobné scény jinde, jen vzdáleně přiblížilo. Je ale omyl, pokud si myslíš, že se u nás ty „Americké“ záběry nevyrábějí. Samozřejmě, že se vyrábějí, akorát nejsou dostupné pro České tvůrce. Dokonce těm zahraničním společnostem, které tu točí filmy o kterých se našíncům ani nesní, náš stát platí dvacet procent toho co tu proinvestují a říkají tomu bohulibě „pobídky“. Tedy jinými slovy, na naší tvorbu tu nejsou peníze a cizákům tu z kapes lidí co platí daně přispíváme pětinou na to aby se jim dobře vydělávalo.
Říkám to proto, že se tu točí přesně ty obrázky o kterých hovoříš, akorát slávu a zisk za ně sklidí úplně někde jinde.

isteron

Aj v interiéroch používajú tmavé, sivé nátery stien a nábytku, ktoré by som ja doma nikdy nepoužil . Ten interier potom pôsobí ako väzenská cela . Tak isto aj exteriéry, v prírode, v parku, v lese a p. Zďaleka vidno, že sa jedná o Ameriku, tak rýchlo prepínam.