Heřman

Co způsobí jiné stravovací návyky ?

Když jsem doma tak chodím 1–2 na záchod (velkou). Když jsem na intru tak chodím častěji je to normální nebo to je tím že prostě jinak nebo moc se stravuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

nákup a příprava jinejch potravin ,)
..co se týká stolice, tak tam sehrává roli dokonce i tvé psychické rozpoložení v daném prostředí, ale také třeba bakterie- změna střevní mikroflory atd.

Další odpovědi
da ny

2 stolice denně je ideální standard.
My jsme měli 2 internátní budovy ve větší vzdálenosti od sebe, tedy my bez kuchybně a jídelny. Měly jsme hlad a musely si vozit či kopovat „zásoby“ :).
Jak již bylo zmíněno, odlišná příprava/složení stravy , více pohybu, stres, voda atp.
Pokud nejsi příliš hubený, unavený a nemáš jiné obtíže není třeba se znepokojovat.
(zejména pokud je stolice měkká a formovaná)
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/jak-probiha-vyprazdnovani-stolice-defekace/
http://www.ea­mos.cz/amos/kos/mo­dules/low/kur­z_text.php?iden­tifik=kos_392_­t&id_kurz=&id_kap=9&­id_teach=&kod_kur­zu=kos_392&id_kap=9&id_s­et_test=&sear­ch=&kat=&star­tpos=1

anonym

Příčinou může být třeba jiné složení vody, jiná strava (nebo i v jinou denní dobu), klidně i jiná nálada…
😉
Pokud tě to neomezuje (a nemáš jiné příznaky), neřeš to.