Jako Vůbec

Je bypass žaludku pro každého?

Může na bypass žaludku kdokoliv?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, pro každého velmi obézního člověka vhodný není. 🙂

Obecně lze říci, že chirurgické metody léčby obezity jsou pro vás vhodné, pokud splňujete tyto podmínky:

Vaše BMI nabývá hodnoty 40 a více.
Vaše BMI se pohybuje mezi hodnotami 35 a 39,9 a zároveň trpíte onemocněním, které je obezitou způsobeno. Mezi taková onemocnění patří cukrovka druhého typu, vysoký krevní tlak nebo těžká spánková apnoe. Pokud se jedná o velmi závažnou formu takového onemocnění, může vám bít nabídnut žaludeční bypass i v případě, kdy se hodnoty vašeho BMI pohybují mezi 30 a 34 body.
Nicméně žaludeční bypass není vhodný pro každého velmi obézního pacienta. Pokud budete mít zájem o chirurgickou léčbu obezity, budete muset splňovat jisté podmínky, jako například dodržování zdravého životního stylu a budete proto po určitou dobu kontrolováni lékařem. Buďte si vědomi, že tento zákrok není vždy financován zdravotní pojišťovnou a proto si ohledně platby sežeňte veškeré informace.
Více v odkazu: https://cs.me­dlicker.com/826-zaludecni-bypass

Další odpovědi
Kepler

Pr každého? Tak to prrr! Dost kontroverzní metoda, počti si tady: https://disku­se.vitalion.cz/by­pass-zaludku-530/

aliendrone

Pokud tomu nebrání zdravotní důvody, proč ne? Jiná věc je, zda-li to proplatí zdravotní pojišťovna nebo si to zacvakáš sám! ;) :D :D

ivzez

Posouzení, komu operaci doporučit
a komu ne, je pouze na lékaři.

Podle mne to není vhodný způsob léčby obezity, používá
se (pokud vím) jen tam, kde už nic jiného nezbývá.