Avatar uživatele
Terixína

Co znamenají zvláštní úkazy na obloze v Brně?

Často tu v noci bývají vidět bílé mraky (na vesnici, kde jsem žila, byla vždy obloha tmavě černá s hvězdami) a někdy je nebe v noci červené, někdy zase zvláštně bílé (že by se bílé noci přesunuly do Česka? :)), ještě jsem to v jiném českém městě neviděla. Řekne mi někdo prosím, proč tomu tak je?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? peterd108, aliendrone před 1964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nikdy jsem v Brně žádné zvláštní úkazy neviděl. Obloha je tam stejná jako všude jinde.Záleží samozřejmě na počasí a díky osvětlením velkoměsta, může být noční zbarvení částečně odlišné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dr.luha

Osvětlení města se odráží od nástřiku (smogu?), barva se liší podle druhu materiálu. Letos na jaře byly v Brně rudé mraky v pravé poledne.|-:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Také se domnívám, že je to způsobeno městským osvětlením. U nás v Praze téměř každý rok v zimě padá z nebe taková bílá sudená věc (rychle zmizí) a když souvisle pokryje zem, tak se ti při nízké oblačnosti v noci díky odrazům od pouličního osvětlení a dalších sv. zdrojů někdy zdá, že je VÍCE světla, než ve dne. :)

Bohužel tuto zimu zatím nic, i když už něco padalo, jenže zmizelo to tak rychle, že dokonce ani pražští silničáři nestihli „být zaskočeni“ faktem, že se takové věci v zimě stávají! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek