Terixína

Co znamenají zvláštní úkazy na obloze v Brně?

Často tu v noci bývají vidět bílé mraky (na vesnici, kde jsem žila, byla vždy obloha tmavě černá s hvězdami) a někdy je nebe v noci červené, někdy zase zvláštně bílé (že by se bílé noci přesunuly do Česka? :)), ještě jsem to v jiném českém městě neviděla. Řekne mi někdo prosím, proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy jsem v Brně žádné zvláštní úkazy neviděl. Obloha je tam stejná jako všude jinde.Záleží samozřejmě na počasí a díky osvětlením velkoměsta, může být noční zbarvení částečně odlišné.

Další odpovědi
dr.luha

Osvětlení města se odráží od nástřiku (smogu?), barva se liší podle druhu materiálu. Letos na jaře byly v Brně rudé mraky v pravé poledne.|-:)

aliendrone

Také se domnívám, že je to způsobeno městským osvětlením. U nás v Praze téměř každý rok v zimě padá z nebe taková bílá sudená věc (rychle zmizí) a když souvisle pokryje zem, tak se ti při nízké oblačnosti v noci díky odrazům od pouličního osvětlení a dalších sv. zdrojů někdy zdá, že je VÍCE světla, než ve dne. :)

Bohužel tuto zimu zatím nic, i když už něco padalo, jenže zmizelo to tak rychle, že dokonce ani pražští silničáři nestihli „být zaskočeni“ faktem, že se takové věci v zimě stávají! ;) :D :D