Avatar uživatele
anonym

Co znamenají pro vás principy svobody?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? led před 1415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pro mě je základní princip, že každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
(pro stát resp. úřady to platí obráceně: je jim zakázáno vše, co jim právem není výslovně dovoleno nebo co jim není výslovně přikázáno)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Svobodu nemůžeš mít neohraničenou, to by byl chaos a anarchie. Tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda ostatních.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Svoboda je kombinovaná funkce peněz a moci. Všechny ty bláboly z učebnic občanské nauky apod. literárních skvostů ZAPOMEŇ. Čím dříve to pochopíš, tím lépe pro tebe. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Třeba když chcu koukat večer na hvězdy a kdejaký Elon Musk mně do svobodného výhledu nevypustí vláček s 25. tisíci vagónky. Ale to bych chtěl asi moc, jen tak svobodně si užívat pohledu na přírodní krásy… omlouvám se, přestřelil jsem. Nechci působit dojmem náročného, promiňte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Princípy slobody verejnosti sú stanovené pravidlá jednotlivcami, ktoré z pohľadu iného jednotlivca mu zabraňujú konať slobodne podľa svojich osobných princípov slobody.

Takto by asi vyznela definícia spojením odpovedí bratov Kepleraliendro­novcov na tanieri Pepa25, posypaná zjentekovou oblohou.

PS.
To som si na základe princípov slobody dovolila moju odpoveď takto napísať.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Každý člověk si může dělat co chce, ale ne tak, aby vstoupil do práv druhých osob.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Lidstvo ovšem bohužel dosud neodhalilo jinou možnost ochrany svobody než – omezování svobody“
„Postrádá-li člověk bezpečí, nemůže být svobodný. “

„Tvrdím, že svoboda je ve skutečnosti jako hrací kostka, jejímž jádrem je garance rovnosti jako základní hrací pravidlo“

"Její hranice jsou určeny prostorem, v němž se svoboda jednoho stýká se svobodou (kohokoliv) druhého. "
Jsem ve shodě s autorem:
https://www.prav­nickekonferen­ce.cz/nazory-a-komentare?id=260738­&action=detail&o­id=5859728&nid=16027

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó sličný okvětní lístku z nejkrásnější květinky ĎÁBLOVY zahrádky, Vaše odpověď mě KONSTERNOVALA! Totiž… Již před časem jsem odeslal vejce s facehuggerem na konec světa, směrem k jámě pekelné s tím, že by se mu mohl povést jeho známý kousek. Ale je mi jasné (z toho, že stále píšete odpovědi), že ten malý zmetek neuspěl, nejspíš se do Vás zamiloval hned jak Vás Vaše spanilá Excelence spatřil a svoji BOHULIBOU misi nechal plavat! :(

Ale já si to s ním vyřídím, uvidíte! Ani fakt, že jste ho nejspíš omámila svojí vůní či třeba jinými PŘEDNOSTMI (např. „tancem v děšti“) pravděpodobně kouzelné (a ďábelské) povahy ho NEOMLOUVÁ. Malej nebo ne, povinnosti si plnit BUDE! :)

A já už se mírně optimisticky zabýval úvahami o nové oběti. To mi tedy ten víkend pěkně začíná, chjo… ;) :) :D

před 1414 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek