pusinka50

Co znamenají dopravní značky ve žlutém poli?

Cestou z chalupy jsem si všimla značek omezení rychlosti. Nepamatuji si, jestli bylo celé pole žluté nebo jen žlutě byly ohraničené. Myslím, že byly čtverhranné, ale v rychlosti jsem si nestačila všimnout nebo spíš jsem to zapomněla. Pro snížení rychlosti nebyl faktický důvod, nebyly žádné práce na silnici apod. Setkali jste se někdy s takovouto žlutou značkou? Co znamená?
Doplňuji:
Nedá mi to a musím doplnit otázku, či spíše svou odpověď. Děkuji za všechny odpovědi a snahu mi odpovědět. Nemám problém po 20ti letech řízení auta rozpoznat dopravní značky. Já si samozřejmě již před položením otázky našla na netu všechny existující značky v ČR. A protože jsem nenašla v seznamech tu, kterou jsem viděla, položila jsem tuto otázku. Bohužel nemůžu značku vyfotit, na rychlostní silnici by to ani nešlo, navíc nevím přesně, kde značka byla. Nicméně když tato značka značka není v seznamech, jedná se asi o nějakou dočasnou značku. Byla na ní 70-ka a myslím, že v bílém poli ohraničeném žlutě. Nevadí, nemá cenu polemizovat, ještě jednou díky za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
jinsun

nebyla to značka Hlavní silnice? :D http://www.e-autoskola.cz/do­pravni-znacky/znacky-upravujici-prednost/hlavni-pozemni-komunikace.gif

Další odpovědi
Drap

Některé žluté značky upravují přednost, ostatní žluté jsou značky informativní
Doplňuji:
http://www.za­volantem.cz/do­pravni-znacky

Nuk nuk

Někde jsou zančky ohraničené žlutým fosforeskujícím orámováním, aby byly za tmy a podobných podmínek lépe viditelné.

cukrar

řidič a neví co je to za značku?
čtvercová určitě nebude omezení rychlosti.
Musíte jí vyfotit, pak budeme vědět co jste viděla.

Doplňuji:
Paní kolegyně, aby dopravní značení bylo platné, musí výt uvedeno ve vyhlášce 30/2001, v platném znění. Jinak značka nemusí platit. Pak jsou ještě další podmínky, pro platnost značek, ale ty jsou již hlavně technické. Velikost, průměr kruhu, šířka čar a podobně, na to jsou ČSN a TP (technické pkyny)

http://www.ibe­sip.cz/data/web/kam­pane/legislati­va/besip-02-TP_65_2vydani.pdf
dobré, ale dlouhé a nezáživné čtení. Takových přepisů je více.
Opravdu bez podrobného popisu, či fotky nelze sdělit, co jste to viděla.
Přeji všem krásný dlouhý víkend.

honza19hk

žlutou značku omezující rychlost teda naznám.Příkazové značky jsou červenobílé.

cochee

Jediné žluté hranaté značky jsou značky s označením IS18a až IS21c, viz zdroj. Kromě prvních dvou – kilometrovníků – jde o směrové tabule pro cyklisty. Kilometrovníky samozřejmě neznamenají oezení rychlosti, jsou to informačni tabulky s vyznačením počtu kilometrů od začátku komunikace.

Zdroj: http://www.dopravni-znaceni.eu/znac­ky/informativ­ni-smerove-dopravni-znacky/

Jana5678

Já jsem měla ze začátku velký zmatek z významu dopravních značek se žlutým polem. Proto jsem si pořídila knihu se značkami, která mi pomohla se doučit některé žluté značky. Pracuji na obecním úřadu a nedávno jsem objednávala dopravní značení zde https://www.do­pravniznaceni­.com/, které bylo potřeba pro naše zaměstnance u obecního úřadu, když upravují chodníky a prostor kolem nich.

FrantaDolejs

Žluté dopravní značky jsou informativní. Ale takových je i mnohem víc, tady máte celý seznam: https://www.do­pravniznaceni­.com/informativ­ni-provozni-dopravni-znacky-seznam těch nejpoužívanějších.