Co znamená zvětšení rány?

Nemyslím rozšklebení, avšak spíš jakési odhalení podkožních tkání ve větší míře, než to způsobilo samotné poškození. Rána zapáchá – byla v ní infekce. Nyní se mi to podařilo stabilizovat a již se to konečně hojí – zmenšuje a kůže dorůstá. Ovšem co znamenalo to předchozí stádium, kdy se mi rána neuvěřitelně zvětšovala? (Z malé ranky tak vznikla obrovsá díra, která dokonce odhalila v malém měřítku i tkáně pod nejnižší vrstvou kůže. Nyní z toho mám velké kolo nové kůže – což spíše vypadá, jako bych si uřízl kus prstu, než že jsem se škrábl.)
Doplňuji:
Píši, že již mám novou kůži… Zkrátka jsem měl rýpanec – pár mm. Prvně začala rána hnisat, pak se utvořil hnisový váček a pak se to celé rozšklebilo – ukázaly se tkáně pod tím váčkem. Načež se to ještě více otevíralo, až to mělo 2 cm. Ze středu začal vznikat tvrdý útvar a pod tím strup z hnisu. Nová kůže se začala objevovat v okolí středu, tak jsem si ho vyndal a pak to již jen tvrdlo a hojilo se… (Mělo to několik zajímavých krycích krust.)

Nejlepší odpověď
arygnoc

nekróza – odumieranie poškodeného tkaniva, ktoré už nebolo schopné obnovy.

;-Q

Další odpovědi
zjentek

to znamená, že tvá látková výměna je na bodu mrazu

jáára

o ten prst asi přijdeš. No jo.

bolak

vyfoť to a nahoď odkaz