TerkaSedmačk

Co znamená, že někoho platí Soros?

Nevíte někdo, proč někoho v Česku platí Soros a co to znamená? Jeden spolužák totiž říká, že dvě učitelky z naší školy platí Soros. Hledala jsem si kdo to je. Prý to je nějaký miliardář. Ale proč by měl platit nějakou učitelku v Česku a za co? Co to znamená? Jakože to je třeba její vzdálený příbuzný? Na internetu psali, že někteří lidé nemají Sorose rádi.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Dělá si z toho legraci. Jelikož Soros platí a ovlivňuje kde co, tak toto přirovnává spolužák i k učitelkám.

Další odpovědi
zjentek

A znáš dění na Ukrajině? No tak Ukrajince platí Soros a jiní Židé. Přesněji řečeno ovlivňují vlády a ty Ukrajincům dávají zbraně a ostatní zdarma. Důvod? No přeci aby západní plebs mohl vnímat větší peklo, než jeho osobní životy. No a teď už o těch učitelkách víš více. Není zač. Rád poradím, když vím víc!

da ny

Vy, snad nevíte kdo to je?
Asi ne, když to takto „rozebíráte“ 😉
Možná bude lepší, když si tím nebudete zatěžovat mysl......
„George Soros se narodil jako György Schwartz v rodině budapešťského právníka a esperantisty Tivadara Sorose“
„eorge Soros ([džordž soros][4] či [džordž soroš][5], maďarsky Soros György [šoroš ďerď]; * 12. srpna 1930 Budapešť jako Schwartz György) je americký oligarcha, finančník, multimiliardář židovského původu narozený v Maďarsku, jeden z nejvýznamnějších filantropů[6] na světě. Byl oceněn Puškinovou medailí.“
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/George_Soros
Většinou je to obrazně řečeno. Přirovnámí./kon­statování
Takový člověk má podobné názory/vize jako on. Vědomě či nevědomě „pro něj pracuje“.
Může být spolupracovník, tedy i placený.
https://www.e15­.cz/zahranicni/so­rosuv-plan-evropu-chce-promenit-v-kontinent-migrantu-rekl-orban-1344357
https://echo2­4.cz/a/SH7J3/­sorosuv-plan-nevysel-prohral-a-je-cas-ho-poslat-domu-do-ameriky-rekl-orban

Pepa25

George Soros je významný filantrop, který prostřednictvím Nadace OSF podporoval a podporuje rozvoj občanské společnosti a různé věci, které jsou na Západě běžné ale tady se prosazují těžko (inkluze vzdělávání, práva menšin, prevence domácího násilí atd.). Spousta liberálů v Česku někdy slyšela nařčení, že „je platí Soros“, protože řada lidí má buď zkreslené informace nebo odpor k liberálním postojům a nechápou, že hlavně mladí a vzdělaní lidí to (třeba LBGT emancipaci) berou jako normální věc (stejně jako lidí na Západě). Je třeba to brát s nadhledem – konekonců je to především potvrzení, že dotyčný má prozápadní, moderní myšlení.

zjentek

A znáš dění na Ukrajině? No tak Ukrajince platí Soros a jiní Židé. No a teď už o těch Ukrajincích víš více. Není zač. Rád poradím, když vím víc!