leonessa

Co znamena v angličtině 2 cups half-an-half?

Vím, že cup je šálek. Ale v receptu, kde jsem na to koukala, nebylo vidět čeho to mábýt šálek napůl. Tak nevím,jestli je to nějak už daný, co to znamená? Někde jsem četla, že to je jako s mlékem, ale to by tam snad mohli napsat, že to je half-an-half milk. Zde je odkaz na recept, kde (je) není vidět, čeho to má být půlka. https://www.ke­yingredient.com/re­cipes/17109879­4/creamy-tomato-tortellini-soup/

Odpovědi
magorvkleci

half-n-half je prostě smetana – ani mléko, ani šlehačka, prostě 12% smetana
u nás se přece taky říká „polosmetana“, ale to přesně nevím, čemu