Co znamená úso s maturitou (bez vyučení)?

Jaká střední škola tam spadá když je tam podmínka bez vyučení a co nádstavba?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

nechci se hádat, ale myslím, že afra nemá pravdu v tom, že se z vyučení-maturity nedá postoupit na vysokou.
ÚSO je úplné střední odborné. Domnívám se, že pokud se vyučím třeba zedníkem, mohu si dodělat maturitu a poté jít na stavebního inženýra na vysokou, ale to je jen můj názor.

Další odpovědi
afro.minerva

To znamená, že se jedná o střední školu, která se ukončuje maturitní zkouškou a ze které se dá dál postupovat na vysokou školu. Pokud se jedná o střední odborné vzdělání s vyučením, tak je to standartní učňák. Jinak se dá k učnímu oboru dodělat nástavbou maturita. Odtud se na vysokou školu postupvat nedá. V tom je ten rozdíl.

anetadela1

Afro, tentokrát s tebou taky nesouhlasím. Já mám 5ti letý obor, při kterým se po 3letech dělal vyuční list. Po 5ti letech maturita. Zhruba 6 lidí ze třídy šlo na VŠ úplně v pohodě. Z jedný je právnička.
Jinak je to tak jak píše Miroslavst.