co znamená u maturity nepovinná zkouška/možnost zvolit až3přeměty/?ne­poviná že nemusím volit ani jeden?

Nejlepší odpověď
Ella

nemusíš, nepovinné předměty jsou prostě nepovinné.
Já ještě dělala normální maturitu, takže nevím jak to je teď, ale řekla bych že princip je stejný – máte nějaké povinné předměty, my měli čtyři – češtinu, matiku nebo cizí jazyk a dva volitelné a potom sis mohl/a zvolit nepovinné předměty, takže celkově by jich bylo třeba šest, ale to už záleželo jenom na tobě. Čtyři byly povinné bez výjimky, další dva už ne, každý se mohl rozhodnout jestli chce ještě něco navíc nebo to stačí.