fira

Co znamená termín hasičská jednotka?

Často jsme informování o tom že třeba u požáru zasahovalo 5 hasičských jednotek.Tak bych chtěl vědět kolik jich tedy zasahovalo nebo kolik je v jednotce hasičů a případně i hasících vozů.

Nejlepší odpověď
iceT

Dovolím si doplnit odpověď jirkajirka
Hasiči jsou v jednotce PO rozděleni do čet, družstev, družstev o zmenšeném početním stavu, příp. skupin. Četu tvoří 2 až 3 družstva, příp. skupiny. Družstvo je tvořeno velitelem a dalšími pěti hasiči (1+5). Družstvo o zmenšeném početním stavu se sestává z velitele a dalších tří hasičů (1+3). Skupinu tvoří velitel skupiny a 1 až 2 hasiči. Pokud se jednotka sestává z hasičů dvou druhů jednotek PO nebo hasičů nejméně jedné jednotky PO a osob z dalších složek integrovaného záchranného systému nebo hasičů nejméně jedné jednotky PO a osob poskytujících osobní a věcnou pomoc, nazývá se tato jednotka odřadem.

http://www.hzscr­.cz/clanek/jed­notky-po-961839.aspx
použila jsem pravděpodobně stejný zdroj

Další odpovědi
jirkajirka

Jednotkou požární ochrany (dále jen „jednotka PO“) se rozumí organizovaný systém tvořený odborně vyškolenými osobami (hasiči), požární technikou (automobily) a věcnými prostředky požární ochrany (výbava automobilů, agregáty, apod.).

honza19hk

U zásahu se tím rozumí jedno výjezdové auto,počet lidí v něm záleží na tom co to je za auto. Pokud ti přijede např CAS 32 T 815 máš na místě 6 lidí(strojník,ve­litel + 4 hasiči). Pokud ti přijede DA Avia máš na místě třeba 8 lidí,pokud ti přjedou štafle máš na místě 2 lidi (strojník+ např velitel družstva ) atd..Jedna jednotka= jedno požární auto. Počet lidí závisí na typu auta.