Zacheus

Co znamená tato značka na sloupech železničního trakčního vedení?

Nejlepší odpověď
Jan.F

Podle předpisů D1 by se mohlo jednat o označení pro strojvedoucí že ta kolej vlevo a nejspíš i ta v pravo, je Dopravní. Pak jsou ještě koleje Manipulační a Odvratné. Dále se ještě značí oblast v kolejišti Zhlaví,a Záhlaví.

Další odpovědi
aliendrone

Jde o TURISTICKÉ značení dálkové nebo hřebenové turistické stezky (nevztahuje se ke koleji, ale k cestě pod ní). Nechodils do špionýra/skauta? Často bývá i na sloupech elektrického či telefonního vedení atp. ;) :)

Urban Dubský

Na takovém sloupu je zavěšeno více úseků trolejových drátů, přičemž každý je napájen samostatně (nezávisle). Modrá varianta pak označuje tzv. vzdušnou sekci.

Jerome B

Příspěvek smazán administrátorem.

seraphico

Aliendrone, nemyslím si, že jde o turistické značení, viz odkaz, kde na pravé straně obrázku jsou i žluté značky a pochybuji, že by cesta pro turisty vedla skrze železnici. 😃 To bude mít nějaký jiný význam, ale netuším jaký.

https://ctrlv­.cz/kyJ4

Co ty z

aliendrone

seraphico>>> To vedení cesty přes nádraží je DOBRÝ argument, jakkoliv jsem již i tohle viděl (myslím, že v Mělníku, Liběchově, Doksech nebo někde tam). Turistické stezky běžně vedou PŘES koleje, část může být shodná se silnicí (zvláště ty červené – platí pravidla silničního provozu – venkoncem taková řeka/ MOST přes řeku si ohledně trasy vynutí svoje). ;) :)
Existují i ŽLUTÉ turistické trasy (i zelené, modré > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Turistick%C3%A9_zna%­C4%8Den%C3%AD_v_%C4%8Ces­ku_a_na_Sloven­sku ).

Každopádně možné je dnes snad všechno a přirozeně nemohu vyloučit, že jde o něco jiného, než o turistické značení. Možná by nějaký ajznboňák věděl? :)