zjentek

Co znamená slovo vymatlaná?

Vymatlaný mozek třeba..

Nejlepší odpověď
annas

1. matlat expr., matlanina, zamatlat, namatlat, umatlat. Expr. útvar (srov. :patlat), snad v etymologické souvislost s mást.

Expresívně, pohrdavě od o člověku, který mluví neurovnaně, zmateně.
Vymatlaný = úplně hloupý – slang sloučasné mládee

2. Synonymum je vyplatný = hloupý, idiot.
Patlat – patlat, patlavý, zapatlat, rozpatlat, vypatlat, upatlat. Expr. útvar na retnici a r/l jako matlat, piplat, babrat. Pracně se něčím obírat, .

V. Machek: Etymologický slovník

Výrazy, které uvedl agentpv, jsou významově podobné, ale mají jiný původ. Spojuje je jen předopna vy-.

Vymaštěný = úplně hloupý.
Vylízaný = hloupý, jednoduchý, mentálně zaostalý
SNČ

Ještě něco v podobné otázce
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-se-najdou-rozdily-mezi-vypatlancem-a-vymastencem

Další odpovědi
agentpv

Je to od slova vymaštěná, myslím. Anebo od slova vylízaná (= prázdná).
Ještě se u nás říká vypatlaná…