Co znamená slovo kanalizace?

Nejlepší odpověď
annas

Kanalizace je síť kanálů, která slouží k odvádění splašků.

Např. městská kanalizace.

Další odpovědi
rynek878

Stoková síť je soustava trubních rozvodů a dalších zařízení sloužících k odvádění odpadních vod z jednotlivých nemovitostí a z veřejného prostranství do městské čistírny odpadních vod, případně přímo do recipientu. Vystavěním prvních stokových sítí se předcházelo šíření infekčních nemocí jako byl mor a tyfus, které se ve městech vyskytovaly právě z důvodu kumulace odpadních vod a odpadků v ulicích.

Ačkoli stoková síť je pouze částí kanalizace, je všeobecně používáno pro stokovou síť právě označení „kanalizace
link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sto­kov%C3%A1_s%C3%AD%C5%A5

hanulka11

Kanalizace je síť potrubních rozvodů sloužící k odvádění odpadních vod z domů do čističky vod.
Název odvozen od slova kanál

irij

Kanál – počátek kanalizace a pak vše co je za ním dříve až do moře, dnes do čističky. Kanálizace rozuměj též např. potrubí z Wc …