HerbiG

Co znamena slovo: DEN D ??

Nejlepší odpověď
kropitko

Den D je výraz užívaný v anglické vojenské řeči pro den, kdy začíná válečný útok či operace.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Další odpovědi
quentos

značí to den, kdy se stane něco důležitého, převratného. Původně vojenský termín, který označoval termín důležitých útoků nebo vojenských operací v průběhu války – největším Dnem D bylo samozřejmě vylodění na plážích v Normandii. Pokud jde o význam zkratky – podle zdroje se jedná o prosté zvojení slova den (v angl. day: day-day, odtud D-day neboli Den D), což opět naráží na jeho důležitost. Srv. zdroj (v angl.)
Doplňuji:
*zdvojení…

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/D-Day_(military_term)

kupkina

den následující po dni C