dust8

Nebyly časy bez mobilních telefonů zajímavější?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Pro mě byly. Osobně bych raději žil bez moderních technologií (které byly objeveny za posledních 200 až 250 let).

Určitě bych se obešel bez aut a hlavně bez „sociálních“ sítí (které lidi spíš oddalují a asocializují než přibližují). Klidně i bez elektřiny, mobilů a dalších věcí.
Možná to takhle vypadá, že se to snadno řekne a mám být vdečný za ty možnosti a vymoženosti, ale nepoznat je a vůbec o nich nevědět, tak bychom ani nevěděli, že je potřebujeme.. :D Logicky.

Na světě existuje dnes spousta míst bez moderních technologií (většinou někde v zemích 3. světa) a přesto mi připadá, že jsou tam lidé vdečnější, přátelštější a dokonce i spokojenější, aj – navzdory tomu, že tam na mnoha místech mají bídu.
Život je dnes moc uspěchaný, moc zaměřený na ty technologie a lidi tráví většinu času s nimi/na nich…

Zřejmě je spousta těch, kdo by chtěli žít v jiné době (což bych ani nechtěl – jen říkám, že bych se bez technologií obešel a nepostrádal je). Je totiž mnoho těch, kteří považovali nějakou dobu „za nejlepší,“ za „zlatý věk.“ Ti, co zase žili v tom „zlatém věku,“ si zase o jiné době mysleli, že byla lepší, že byla tím „zlatým věkem.“ Jestli víte jak to myslím…
Stejně se s tím nedá nic dělat, existuej jen přítomnost a ta je teď a tady.

Další odpovědi
Kepler

No, hlavně byly komplikovanější. V dobré paměti mám doby, kdy nebylo snadné pořídit ani pevnou linku. A dovolat se ve firmě do Prahy bylo téměř nemožné. O kvalitě spojení ani nemluvě.

Edison

Zbytečná otáza. Samozřejmě, že ano!!!!

Kryšpín

Jak pro koho občas poslouchám nářky z doby socialismu na sledování St-báky, ovšem nýní kdo používá mobil telefon může být sledován kdekoliv kdykoliv, kde jede, kde se zastavil, kde nakupoval, kolik platil, s kým komunikuje, jeho majetkové poměry a pod. Dle názoru mého kolegy který trochu více má přehled v dnešní době, každý šikula si může hrát na sledovače a šikovně informace použít.

mzm

Rozhodně nebyly zajímavější. Člověk neměl zbytečné informace ve kterých se nevyznal.
To že lidi tráví zbytečně moc času s mobilním telefonem a vstřebává obrovské množství zbytečných informací, za to ty telefony nemůžou.
Ale ona se ta informační revoluce za chvíli usadí.