MICHALGEO

Co znamená redukce?

Nejlepší odpověď
bolak

spoustu věcí > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­dukce

Další odpovědi
anonym

Zmenšování nebo zvětšování něčeho do něčeho.
Příklad:Na ústředním topení potřeba z větší trubky dát redukci na menší trubku do radiátoru.Má to dva závity,jeden do větší trubky, druhý do menší trubky.Nebo na zahradní hadici dát redukci na menší hadici (konec), čímž vznikne větší tlak a má delší dostřik.Tam se to většinou dělá stahovacíma svorkama na hadici.A hodně to používají hasiči na hadice, zase z větší hadice napojení na menší a tím také vznikne větší tlak a dál to dostříkne.

www

Sorry, chceš nás zaskočit, nebo neumíš používat net?
To samé platí i pro tvoji druhou otázku 😉.

quentos

zmenšování nebo snižování.

V chemii je redukce opakem oxidace – i tam se ovšem jedná o snižování, a sice oxidačního čísla.

Michal Kole

taky úprava tvaru viz konektory na televizi, domácím kinu

honza19hk

je to přechod z něčeho na něco.Např redukce na trubkách, kolové redukce u Vejdy, atd…