dust8

Co znamená pojem „širokopásmové“ a jaké rozmezí vzdálenosti to představuje? Např. Širokopásmové připojení k internetu.

Nejlepší odpověď
Dochy

Marketingový krasožvást. V zásadě cokoli lepšího než dialup s 53.3kbaud.

se vzdáleností to nemá co dělat.

V technice se to používá např v anténách jako protiklad ke kanálovému (kanálový zesilovač zesiluje konkrétní kanál (či několik kanálů) na který je naladěn, širokopásmový zpravidla zesiluje celé jedno nebo více pásem (u TV řádově 20–60 kanálů)

Další odpovědi
anonym

širokopásmové, širokopásmovější, nejširokopásmo­vější, ultraširokopásmové, … jsou to nic neříkající plky. Rychlost internetového připojení se prostě definuje rychlostí downloadu, rychlostí uploadu a latencí, to jsou skutečně podstatné údaje které kvalitu připojení definují přesně …

Když někdo z huby vypustí „širokopásmové připojení k internetu“ tak si to klidně můžete přeložit jako „myslím si že ucházející připojení“ 🙂 protože nic přesnějšího to prostě neznamená

elkon

Třeba: https://phocs­.ru/cs/types-of-broadband-connection-to-the-internet-what-is-a-broadband-internet-connection/