Avatar uživatele
Pokročilý

Máte zkušenosti s programem VoIPConnect?

Zdravím,

stáhl jsem si program VoIPConnect, přes kterej se dá volat zadarmo z PC na mobil, ale mám strach, že mi to místo rodičů vezme nějakej Mohamed z Arabska :D Prosím, není to vir?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Zkušenosti nemám.
Voice over IP (VoIP) je metodika a skupina technologií pro poskytování hlasové komunikace a multimediální relace přes internetový protokol (IP) sítí, jako je internet. Jiné termíny běžně spojené s VoIP jsou IP telefonie, internetová telefonie, širokopásmové telefonie, širokopásmové připojení a telefonní služby.

Termín Internetová telefonie výslovně odkazuje na dotování komunikačních služeb (hlas, fax, SMS, hlasové pošty) přes veřejný internet, spíše než prostřednictvím veřejné telefonní síti (PSTN). Kroky a zásady, jež je původem VoIP telefonních hovorů jsou podobné klasickému digitální telefonie a zapojit signalizace, nastavení kanálu, digitalizace analogových hlasových signálů, a kódování. Místo aby byl přenášen přes síť s přepojováním kanálů, nicméně, je digitální informace paketizovaný, a přenos se vyskytuje jako IP paketů za období s přepojováním paketů sítí. Toto předání zahrnuje pečlivé úvahy o řízení zdrojů se liší od časový multiplex (TDM) sítí.

Brzy poskytovatelé voice-over-IP nabízených služeb obchodní modely a technická řešení, která zrcadlí architekturu telefonní sítě starší. Poskytovatelé druhé generace, jako je například Skype, vybudovali uzavřen sítí pro soukromé uživatele základny, které nabízejí výhody bezplatné volání a pohodlí a zároveň potenciálně zpoplatnění přístupu do jiných komunikačních sítí, jako je PSTN. To omezuje svobodu uživatelů Mix-a-Match hardwaru a softwaru třetích stran. Poskytovatelé třetí generace, jako je například Google Talk, přijaly pojem federalizovaného VoIP -Která je odklon od architektury starších sítí. Tato řešení obvykle umožňují dynamické propojení mezi uživateli o jakýchkoli dvou domén na Internetu, když uživatel přeje, aby hovor.

VoIP systémy využívají kontrolu relace a signalizační protokoly pro řízení signalizace, set-up, a trhací dolů hovorů. Oni dopravu streamy přes sítě IP pomocí speciálních médií dodací protokoly, které kódují hlas, audio, video s audio kodeků a video kodeky, jako digitální zvuk pomocí streamování médií. Různé kodeky existují, které optimalizují datový proud médií na základě požadavků aplikace a šířku pásma sítě; Některé implementace spoléhají na úzkopásmové a komprimované řeč, zatímco jiní podporují vysokou věrnost stereo kodeky. Některé populární kodeky obsahují u-právo a A-law verze G.711, G.722, populární open source hlasového kodeku známý jako iLBC, kodek, který používá pouze 8 kbit / s v každém směru s názvem G.729, a mnoho dalších ,

VoIP je k dispozici na mnoha smartphonů, osobních počítačů, a na přístupu k internetu zařízení. Hovorů a textových zpráv SMS lze zaslat přes 3G / 4G nebo Wi-Fi připojení na internet.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1062
Zlatý Hlada 971
Zlatý ge0rge 951
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.