CobblíkCZ

Máte zkušenosti s programem VoIPConnect?

Zdravím,

stáhl jsem si program VoIPConnect, přes kterej se dá volat zadarmo z PC na mobil, ale mám strach, že mi to místo rodičů vezme nějakej Mohamed z Arabska :D Prosím, není to vir?

Odpovědi
anonym

Zkušenosti nemám.
Voice over IP (VoIP) je metodika a skupina technologií pro poskytování hlasové komunikace a multimediální relace přes internetový protokol (IP) sítí, jako je internet. Jiné termíny běžně spojené s VoIP jsou IP telefonie, internetová telefonie, širokopásmové telefonie, širokopásmové připojení a telefonní služby.

Termín Internetová telefonie výslovně odkazuje na dotování komunikačních služeb (hlas, fax, SMS, hlasové pošty) přes veřejný internet, spíše než prostřednictvím veřejné telefonní síti (PSTN). Kroky a zásady, jež je původem VoIP telefonních hovorů jsou podobné klasickému digitální telefonie a zapojit signalizace, nastavení kanálu, digitalizace analogových hlasových signálů, a kódování. Místo aby byl přenášen přes síť s přepojováním kanálů, nicméně, je digitální informace paketizovaný, a přenos se vyskytuje jako IP paketů za období s přepojováním paketů sítí. Toto předání zahrnuje pečlivé úvahy o řízení zdrojů se liší od časový multiplex (TDM) sítí.

Brzy poskytovatelé voice-over-IP nabízených služeb obchodní modely a technická řešení, která zrcadlí architekturu telefonní sítě starší. Poskytovatelé druhé generace, jako je například Skype, vybudovali uzavřen sítí pro soukromé uživatele základny, které nabízejí výhody bezplatné volání a pohodlí a zároveň potenciálně zpoplatnění přístupu do jiných komunikačních sítí, jako je PSTN. To omezuje svobodu uživatelů Mix-a-Match hardwaru a softwaru třetích stran. Poskytovatelé třetí generace, jako je například Google Talk, přijaly pojem federalizovaného VoIP -Která je odklon od architektury starších sítí. Tato řešení obvykle umožňují dynamické propojení mezi uživateli o jakýchkoli dvou domén na Internetu, když uživatel přeje, aby hovor.

VoIP systémy využívají kontrolu relace a signalizační protokoly pro řízení signalizace, set-up, a trhací dolů hovorů. Oni dopravu streamy přes sítě IP pomocí speciálních médií dodací protokoly, které kódují hlas, audio, video s audio kodeků a video kodeky, jako digitální zvuk pomocí streamování médií. Různé kodeky existují, které optimalizují datový proud médií na základě požadavků aplikace a šířku pásma sítě; Některé implementace spoléhají na úzkopásmové a komprimované řeč, zatímco jiní podporují vysokou věrnost stereo kodeky. Některé populární kodeky obsahují u-právo a A-law verze G.711, G.722, populární open source hlasového kodeku známý jako iLBC, kodek, který používá pouze 8 kbit / s v každém směru s názvem G.729, a mnoho dalších ,

VoIP je k dispozici na mnoha smartphonů, osobních počítačů, a na přístupu k internetu zařízení. Hovorů a textových zpráv SMS lze zaslat přes 3G / 4G nebo Wi-Fi připojení na internet.