Noemi

Co znamená pojem Free Trade?

Nejlepší odpověď
annas

Free = bezplatný, neomezený, nezávislý
Trade = obchod

Překládá se do češtiny jako volný obchod = neomezený nákup a prodej zboží a služeb mezi zeměmi bez určitých omezení, jako jsou např. cla či různé kvóty.

Existuje tzv. zóna volného obchodu." V praxi to znamená, že se dvě a více zemí dohodnou, že navzájem sníží či úplně odstraní cla na některé výrobky (převážně z oblasti průmyslové výroby, daleko méně často na zemědělské výrobky)."

Např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­konomick%C3%A1_in­tegrace

Další odpovědi
ReHu

Volný, neomezený obchod.