Marecek 123

Mám podat vysvětlení podle § 158 odstavce 6 Trestního řádu, ale nevím, čeho se týká. Poradíte?

Co znamena paragraf158 odstavce 6 trestniho zakona mam podat vysvetleni a nevim o co se jedná

Odpovědi
autacek

Základní poučení máš na předvolání, oni tě pak poučí i na místě a zeptají se, jestli jsi rozuměl.

Proč si tě tam volaj, musíš tušit sám, mohl jsi být svědek něčeho, no anebo i hůř…

marci1

§ 158 odst. 6 TŘ říká:
„(6) O obsahu vysvětlení, která nemají povahu neodkladného nebo neopakovatelného úkonu, se sepíše úřední záznam. Úřední záznam slouží státnímu zástupci a obviněnému ke zvážení návrhu, aby osoba, která takové vysvětlení podala, byla vyslechnuta jako svědek, a soudu k úvaze, zda takový důkaz provede. Úřední záznam lze v řízení před soudem užít jako důkaz pouze za podmínek stanovených tímto zákonem. Je-li ten, kdo podal vysvětlení, později vyslýchán jako svědek nebo jako obviněný, nemůže mu být záznam přečten, nebo jinak konstatován jeho obsah.“

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1961-141#cast2

Edison

V jaké věci by mělo být podáno vysvětlení by mělo být uvedeno již v předvolání.