Co znamená „nečistý bude“?

Ve třetí knize Mojžíšově, kapitola 11, se píše o tom, že kdo bude jíst vepřové maso, tak „nečistý bude až do večera“. Co to znamená, myslím tím, co jako tomu člověku stane nebo co nesmí, co by měl dělat, když by se stal „nečistým“. Dokáže mi to někdo vysvětlit?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak to bohužel nevím, ale zcela jistě vím, kdo vám s tím pomůže včetně agitace. Ostatní také vědí o koho jde.

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že až se sem podívá Zaj-po, poradí ti. Je v obraze. Tak vydrž.

hambac

Nebylo to maso zkažené?

anonym

V Knize Levitikus (třetí Mojžíšova) je v kapitole 11 seznam zvířat zapovězených k požívání.Jde především o přežvýkavce kteří nemají zcela rozdělená kopyta ( velbloud)dále ta která chodí po tlapách a také šelmy a ptáci požívající zdechliny.Také svině přesto, že má rozdělená kopyta je považována za nečistou.Je to jen hrubý nástin kterým se řídí i muslimové.Stupně nečistoty jsou různé podle závažnosti porušení Zákona: od koupele nebo umytí až po „až po vyhlazení z lidu“ při požívání krve.Téma je opravdu široké a zde není možno uvádět porobnosti.Podle Nového Zákona můžeme jíst všechno maso,které se v obchodech prodává avšak mimo krve.ZDRAVI VAS ZAJ-PO.

Zdroj: BIBLE, Knihy Leviticus a Numeri.

Saurus

Člověk, který byl nečistý, většinou nesměl mezi lidi. Bylo to něco jako karanténa. Všechny tyto zákony byly proto, aby byli lidé chráněni např. před nemocemi. Nešlo o žádné náboženské nesmysly. Ale protože to lidé nechápali a odmítali řídit se Biblí, „znovuobjevili“ karanténu až teprve nedávno. Dnes už požívání vepřového masa zdraví neškodí, proto je nám to zase dovoleno…

vagra

Ta už tady nepříjde-nedostatečně jste ocenili její snahu o vaši nápravu,hříšní­ci.Jste nevděční.Ne ne,ta už tady nepříjde. :o)

GangstaHelper

Počkejme si na naši ZAJ-PO. Ta nám určitě bude moci TLUMOČIT, co nám chtěl NÁŠ PÁN říci.

Miroslavst

Ano, ano. Náš zajíček pobožný nám to všem vysvětlí.