mrblackwell

Co znamená možná plná zátěž po operaci třísel?

Před čtyřmi týdny jsem byl na oboustranné laparoskopické operaci kýly. Lékař mě napsal,že mohu zařadit plnou zátěž. Co to přesně znamená například kilech ? Mohu se vrátit do práce,kterou mám fyzicky náročnou při níž zvedám stokilové břemena ? Děkuji za odpovědí i vaše zkušenosti.

Odpovědi
Roman71

To znamená, že je možné normálně „fungovat“.
Pokud je doktor seznámen s tím, jakou nálož dostávají třísla při vykonávané práci, pro jistotu bych se ho na to zeptal, zda si je vědom toho, že vámi vykonávaná práce je fyzicky náročná. Maximálně se doktor může pojistit tím, že vás v případě potíží uvidí znovu, pokud nepředepíše nějaká dočasná nebo trvalá omezení.

Edison

Plná zátěž znamená nejspíš plnou zátěž, tedy bez jakýchkoli omezení. Ale o tom jsi se měl poradit s lékařem, ne tady.

A mimochodem… není zvedání takových břemen striktně regulováno?
Nařízení vlády č. 361/2007 Sb. kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci
Díl 4, Ruční manipulace s břemenem, par. 29.

Zdroj: https://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-vlady-c-361-2007-sb-kterym-se-stanovi-podminky-ochrany-zdravi-pri-praci-a-smyslova-zatez-uniqueidgOkE4NvrWu­OKaQDKuox_Z9-5rm8Vaj45lCLOpBX5O-U/