Mika47

Co znamená [mg.kg-1] ??

Mám takovou tabulku a tam je potravina a kolik je tam obsah draslíku [mg.kg-1]. co znamená ta –1?? (má být malá nahoře) Díky

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

to znamená přesně to co mg/kg …tedy miligramů na kilogram… takový šikovný matematický zápís, protože to kg-1 (kg na mínus prvou) je stejné jako 1/kg …a když to vynásobíme mg , tak máme už výše zmíněné mg/kg …on je ten originál zápis z jistých důvodů logičtější…
Doplňuji:
nebo ještě jinak: počet miligramů něčeho v jednom kilogramu tam toho…

Další odpovědi
mosoj

Znamená to kolik je mg draslíku v 1 kg té potraviny.

Matematicky vyjádřeno záporným mocninový exponentem.
Číslo umocněné záporným exponentem je jeho obrácená hodnota umocněná tímtéž kladným exponentem.
Př. 2−2 = (1/2)^2.
takže mg*kg−1 = mg * (1/kg)^1 = mg/kg !!!!!!