BEAES

Co znamená, když se řekne, to byl sajgon?

Jaký to má význam?
Doplňuji:
Co byl nebo je sajgon?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Sajgon je že to byl pěkný bordel, boj apod.

Další odpovědi
vrtula

Boje v Saigonu byly v džungli a velmi nepřehledné. Proto o všem, co to připomíná, se říká Saigon.

hanulka11

u nás to znamená pěkný bordel, cirkus ,cajmrsk

taky je to město ,ale to se píše Saigon, jinak nevím

Karel68

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=og6bi3cgf5g

Karel68

30. dubna 1975 padl Saigona ukončil válku ve Vietnamu vítězstvím Severního Vietnamu,[47] a město se dostalo pod kontrolu Vietnamské lidové armády. Američané opouštěli Vietnam a v Saigonu byla nepřehledná situace, chaos, panika. Američani a Vietnamci co bojovali na straně Američanů utíkali z města. Obdobná situace jako v Kábulu loni.