štamgast

Byl Karl Dönitz fašista a sympatizant Hitlera?

A nebo to byl jenom vysoce postavený voják, který chtěl pouze sloužit vlasti bez ohledu, kdo zemi řídí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ve finále to vyjde na stejno. To že nebyl členem NSDAP neznamená že k nacistům neměl názorově velmi blízko

Další odpovědi
led

Karl Dönitz nikde sa oficiálne o ňom nehovorilo ako členovi nacistickej strany,
jeden z posledných „monarchistických kadetov“, navonok Prušiak, vojensky presný a tvrdý až bezohľadný voči nepriateľovi,
politicky pasívny, ale mimo verejnosti človek, ktorý si ctil filozofiu Adolfa Hitlera a jeho strany, ktorého činy boli veľakrát v zmysle tejto ideológie, čím sa zaradil do zoznamu vojnových zločincov