Achilles

Co znamená, když je někdo choulostivý?

Nejlepší odpověď
Damiana

Že je na něco až moc citlivý. Například: Nebudeš se otužovat, budeš pořád navlečený – i doma, zimomřivý, nebudeš chodit na sluníčko – budeš choulostivý, náchylný k tomu snadněji onemocnět, jakmile se dostaneš do běžného prostředí nebo, když zmokneš. Hned se tě všechno „chytne“ – jsi zkrátka choulostivý.

Další odpovědi
pusinka50

Jak napsala Damiana. Ale choulostivý můžeš užít i v případě, že je ti odporné třeba spát po někom v nepřestlané posteli do čistého, jsi na to choulostivý. Radio může být choulostivé na ladění. Rostliny můžou mít choulostivý kořenový systém. Hladký povrch stěrky je značně choulostivý na poškrábání. Lepený spoj není choulostivý na teplotu prostředí. Candát je velmi choulostivý na obsah kyslík u a kvalitu vody. Při setkáních nepodával ruku, byl choulostivý na to, aby se ho nikdo nedotýkal a neobjímal ho