jachym10

Co znamená dekonspirovat?

„Tím by se dekonspirovali.“

Nejlepší odpověď
annas

Konspirovat = účastnit se konspirace, tajné podzemní, ilegální práce, kout pikle, spiknout se proti něčemu, někomu.
Konspirace = utajování(krytí) mlžení o skutečnostech, tajný komplo, spiknutí

Opakem konspirace je = de-konspirace (odhalení) zveřejnění skutečností, odhalení spiklenců atd.
http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=spi­klenec

Takže si tvar podstatného jména převeďte do mimulého času slovesa.

Předpona de- = od, z, pryč = zbavit; odstranit to, co vyjadřuje základové sloveso konspirovat.