Co znamena cista na prsou?

dobry den ,chtel bych se zeptat ,sestre nasli v prsou 7 mml cistu ,co to znamena ,je to nebezpecne? dekuji

Nejlepší odpověď
rynek878

Cysta v prsu příznaky, léčba cysty v prsou

Cysty, objevující se v prsních žlázách, bývají drobné (v mm), ale také veliké (v cm).
Samotnými příznaky cysty na prsu bývá bolest a tlak, často jsou cysty naplněny tekutinou. Malé cysty vesměs pro ženu nepřináší velká rizika, nebolí, ovšem ty větší mohou znamenat závažnější onemocnění.
Cysty na prsou souvisí s funkčními změnami, poruchami žláz a s poruchami menstruačního cyklu.
link:

Zdroj: http://www.he­o.cz/l/114-cysta-v-prsu-priznaky-lecba-cysty-v-prsou.html