Avatar uživatele
Spartaboy

Co znamená chápat svět renesančně?

Co může znamenat když mě někdo řekne abych chápal svět renesančně? Co je renesanční uvažování? Týká se to astrologie vyčetl jsem si že když mám v horoskopu Lilith v určitém postavení že je to můj úkol. Taky je tam napsáno že mám být pozorovatelem a nehodnotit co je správně a co špatně.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Renesanční člověk to měl ve své době podstatně jednodušší. Stačilo mít vzdělání ve vědách přírodovědných a filosofických a taky mít přehled v umění. Takový byl třeba da Vinci. Tehdy to nepředstavovalo příliš široké poznání, znalosti byly proti dnešku přímo ubohé a tak je mohl zvládnout i jeden člověk. Podstatou slova „renesanční“ je podle mého názoru být otevřený celému světu a nemít předsudky či falešnou víru. Nejen náboženskou, někdy stačí nepapouškovat něco jen proto, že to říkali lidi před ním.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Znamená to jen tolik, že si dotyčný sám o sobě myslí jak není renesanční.
Jediná rozumná reakce je pustit to z hlavy.
Takto se vyjadřují lidé bez fantasie, vědomostí, znalostí, empatie,…

(Pravděpodobně myslel „komplexně“ nebo „s ohledem na další vztahy a okolnosti“ apod.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jedná se předevšim o to, že renesance se bere jako osvícení, novum, zpátky k lidství >>> myslet renesančně, znamená myslet spíš po novu (ale využívat staré poznatky a ty zdokonalovat), věřit sám v sebe, myslet svobodně a většinou je to oproštěno od náboženství …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Renesanční člověk byl vzdělaný a měl všeobecné znalosti.. Příkladem byl slavný Leonardo da Vinci, který byl dobrým architektem, malířem. sochařem, vynálezcem přírodovědcem, konstruktérem, hudebníkem. 🙂
Net

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek