Jaký pozitivní význam má žlutá barva?

Naděje, radost…?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je veselá, výrazná, patří mezi teplé barvy. Prosvětluje interiér, zlepšuje psychiku. Takový trávník plný pampelišek – není to krása?

Další odpovědi
jsemjá

Dal bych tu radost.

da ny

Pro mne je žlutá barva hlavně symbolem tepla a světla, energie.

Žlutá stěna (nebo modrá) v dětském pokuji, která je dítěti „stále“ na očích.
Na stěně s psacím stolkem. PC (NTB aj.), kam usedá k učení, podle vědců,
podporuje v dětech intelektuální schopnosti.
(S úspěchy vyzkoušeno :).)

Rokio

Podle mě optimismus.

Podle Wikipedie značí bohatství, pokud jde o kladný význam této barvy.

Zde je odkaz: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDlut%C3%A1
zdroj: Wikipedie

EKSOT123

V tomhle až šokujícně krásném videu využili žluté kytky, vlastně taková malá sluníčka, k písni na oslavu Boha. Slunce dává světlo, teplo, život, připomíná Boha, Lásku. Slunce je ve větší míře také oheň, silný, spalující, mající moc nad existencí. Žlutá je i výstraha – např. žlutě pruhované vosy. Na internetu jistě najdeš další vlastnosti přisuzované žluté b., tohle je jen střelba od pasu. Ono vůbec zřejmě nejde o zcela objektivně měřitelnou a hodnotitelnou záležitost.
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5WmQmL77WkE

annas

Dby,

opět nejste původní, odpově´d je v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/symbolizuji-neco-barvy-cerna-smutek-a-ostatni-jakou-barvu-nejradeji-mate-vy-iv

anonym

To jste si na mne zasedla? :)

annas

Nejste sám, koho upozorňuji. .

Upravuji otázky a také upozorním na jejich opakování.

Asi před 2 roky a dřív admin mazal otázky, které se opakovaly. . 17. 10. 2018 uvolnil pravidla pro opakování.

Nejde o porušení pravidel, ale můžete se dovědět víc nejen u odborných dotazů, ale i názory. Přece jsou zde anonymové, takže nezáleží na tom, kdo odpovídá. Samozřejmě pokud se nezměnila vyhláška, nařízení atd.

Pod žebříčkem je napsané"

" A co odpovědi na opakující se otázky? Jsou už v archivu, tak se nebojte tazatele odkázat přímo na konkrétní otázku z minulosti, kde jsou adekvátní odpovědi. A neboje se dodat nové poznatky."

Není ale lepší vkládat originální dotazy, které ještě nejsou v archivu?

anonym

Zapracuju na tom.

annas

:))