bauerlukin

Co všechno jste byli schopni se naučit samostudiem?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Základy cizího jazyka, a principy lidské výživy ve vztahu ke zdraví.

Další odpovědi
aliendrone

Šmarjá, toho je… Člověk se přeci učí CELÝ ŽIVOT a nikdy s tím nepřestane (s vyjímkou degešů, co tak nějak zjistí, že již „ví dost“ a nadále nic dalšího vědět nepotřebují, protože už „všechno ví a to LÉPE, než kdokoliv jiný“ – a ŽE JICH JE!). :)

Namátkou – webdesign (html, php, css atd.), vaření, opravy všeho možného, šachy, bezkontaktní mrzačení lidí (no to zrovna mám vrozené, nwm proč se lidem nelíbí můj zpěv), atd. atd… ;) :D :D

orwell

Šmátrat v paměti a všechno vypisovat, to by bylo nadlouho. Ale skoro se mi chce říct, že většinu toho, co jsem potřeboval v zaměstnání i v občanském životě jsem získal takto. Škola je sice dobrá, ale pokryje zhruba 10% z toho, co využiješ. Neexistuje žádná škola, která by tě připravila přesně na to, co budeš právě ty potřebovat, protože co budeš životě dělat, nevíš (coby student) ani ty sám. Těch zbývajících 90% si holt budeš muset nějak doplnit. Pokud bys zkusil nějaké dálkové studium, zjistíš, že při něm jde převážně o samostudium a naučit se toho dá opravdu hodně. Chce to ale cílevědomost, pracovitost a vytrvalost.

Brozma

Jéje, hóóóódně věcí! Třeba např. jsem se takto naučil ruskou azbuku. A z různých zdrojů jsem si jen tak ze zvědavosti četl, jak fungují tramvaje v Praze. A to tak dobře, že kdybych sedl za řídící pult Tatry T3, v poho bych s ní jel, a věděl bych, co zmačknout, abych otevřel dveře atd.

paul1

Já jsem se naučil základy němčiny, hře na ukulele – také jen základy. Také jsem se naučil samostudiem literatúry atd. o různých negativních účincích kouření po dlouhém, několikaletém studování a množstí pokusů nekouřit. Trvalo to až do doby, kdy mi někdo řekl – to nestačí chtít, to musíš chtít. To pomohlo, už více let nekouřím.

Dochy

téměř vše o programování. Jo občas byli nějaké snahy na střední či výšce, ale z toho byl užitek snad jen ve smyslu odkazu na architekturu (a její specifika) se kterou budem pracovat a až na vyjímky jsem zkrátka byl vždy dál než výuka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Brozma – závidím lidem, co zvládaj jazyky tímhle způsobem. za 3 neděle zvládnou to s čím já marně zápasím léta.