bolak

Co všechno je z astronomickýho hlediska potřeba, aby byl měsíc obyvatelný?

Nemyslím jen náš, ale měsíc obecně. Jaká vzdálenost od planety, od slunce, rychlost otáčení..atd

Nejlepší odpověď
odpomass

Obyvatelný, předpokládám, myslíš pro člověka. Těžko říct. Měsíc může být obyvatelný i za extrémních podmínek, ale pokud bychom to brali bez lidmi uměle vytvořených objektů (speciální budovy, skafandry apod.), tak měsíc obyvatelný být nemůže. Aby byl obyvatelný za běžných podmínek, musel by na něm být kyslík (tzn. atmosféra), s ním související voda a zeleň. Samozřejmě také přiměřené teploty lidskému organismu (dejme tomu kolísající v průběhu otočení tělasa například od –100 do +80).

Další odpovědi
dudu

Bolaku, už dlouho jsem tvoje nápady netepal. Tebou uváděné parametry odpovídají podmínkám života na naší matičce Zemi a na ty je snad zbytečné se ptát. Za extremních podmínek lze v podstatě přežívat kdekoliv, ale většinou jen velmi krátce a za obrovských nákladů. Máš-li finanční krytí, pak nebude od věci se ně některém měsíci nechat vysadit a podmínky obyvatelnosti si na vlastní kůži vyzkoušet!!

BANAN93

asi by to tam chtělo dostat hodně vody a dát do té vody nějakou řasu, která by měla dost kyslíku a dusíku a světla na fotosyntézu....... pak počkat několik tisíc let a možná …

milan16647

Myslím,že hlavně atmosfera.Tedy taková jak na zemi.Pokud nemyslíme nějaké umělé příbytky + voda.Vzdálenost od planety je asi podružná neboť i s planetou by se měl nacházet v zoně života /tj.vzdálenosti od hvězdy která dovolí život na planetě i měsíci/.A hlavně chtřejší obyvatele než má Země,kterou brzy zničíme vlastní hloupostí.

bolak

dudu: mojimi „nápady“ myslíš otázky? pokud planeta musí mít určitě rozměry a určitou vzdálenost od hvězdy, aby na ní mohl vzniknout život, tak to samý předpokládám i u oběžnic planet, nebo se pletu?

PS: Nemyslím krátkodobý pobyt, ale normálně obyvatelný měsíc, bez jakéhokoli umělého zásahu. Kdybychom měli vesmírné lodě, cestovali vesmírem a narazili na měsíc, na kterém by člověk mohl žít, tak jaký by musel musel mít parametry?

bolak

jsem vysoce nespokojen z odpověďmi :)

odpomass: čekal jsem nějaká fakta, údaje, vzdálenosti, rozměry…to, že aby myl nějaký měsíc pro člověka obyvatelný, musel by na něm být dýchatelný vzduch a teploty takové, aby se mu neuškvařila kůže, to asi člověka napadne.. :)

a nevím z jakýho důvodu usuzuješ, že bez uměle vytvořených podmínek nemůže být žádný měsíc pro člověka obyvatelný, mně to připadá jako nesmysl, ale dodej nějaký fakta který dokážou tvoje tvrzení, ať se poučím..